+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Kurs dla Firm

Biznes, Marketing, Sprzedaż, Angielski ogólny

Dlaczego wykorzystujemy gry w nauce?

Gry pomagają rozluźnić atmosferę oraz angażują nas swoją atrakcyjną treścią. Zapominamy dzięki temu o procesie nauki i pozwalamy, aby w naturalny sposób nasz mózg poznawał nowy język. Wykorzystanie gier szkoleniowych i technik angażujących okazuje się być również efektywnym środkiem na nudę, która potrafi w skuteczny sposób zniechęcić do nauki języka obcego. W ASAP stosujemy dwa rodzaje gier:

Gry szkoleniowe – posiadają przeważnie od 1 do 3 celów związanych z gramatyką oraz umiejętnościami miękkimi. Są to aktywności przygotowywane przez naszych trenerów specjalnie pod temat zajęć. Gry szkoleniowe zachęcają studentów do wzięcia udziału w dyskusji, a rola lektorów ogranicza się w tym przypadku do moderowania rozgrywki oraz poprawiania błędów językowych.

Gry planszowe – to oryginalne zestawy produkcji angielskiej lub amerykańskiej, których celem jest wykorzystanie znajomości języka w grze, poznawanie ciekawostek kulturowych oraz dobra zabawa.

Jak wygląda proces przygotowania kursu i zajęć z wykorzystaniem gier?

Na początku określamy cele szkoleniowe, które stają się podstawą w tworzeniu materiałów i aktywności. Po określeniu celów, lektor wybiera grę szkoleniową lub planszową, która pomoże ćwiczyć m.in. płynne mówienie, publiczne wystąpienia, gramatykę, negocjacje oraz wiele innych technik z różnych dziedzin życia. Ograniczeniem jest jedynie zakres programu, na który decyduje się klient.

„Polecam z czystym sumieniem! Świetne metody nauczania w postaci gier, zabaw a także zwykłych rozmów dzięki czemu naprawdę dobrze przyswaja się wiedzę. Ze względu na wyjazd za granice nie miałam za dużo lekcji ale dzięki Wam czuję się pewniej”.

Izabela Zelmańska, Graphic Designer

Nauka gramatyki, a gry?

Gramatyka jest wprowadzana w naturalny sposób. Co to znaczy? Najprościej można to wyjaśnić biorąc za przykład grę, której celem jest odpowiadanie na rozmaite pytania układając przy okazji klocki Jengi. Uczniowie na niższym poziomie otrzymują od lektora potrzebne struktury gramatyczne, którymi chcą się posługiwać w rozmowie. Studenci nie muszą znać nazw wszystkich przerażających terminów językowych. Wystarczy, że podczas dobrej zabawy wielokrotnie zastosują nową strukturę i w naturalny sposób zaczną się nią posługiwać. Wszystko pod bacznym okiem lektora, który czuwa nad poprawnością wymowy.

Jak często gramy w gry na zajęciach?

Częstotliwość zależy od programu nauczania oraz preferencji grupy. Staramy się, aby czas poświęcony na gry planszowe i szkoleniowe był zbalansowany z czasem, który przeznaczamy na inne aktywności.

Jak mierzymy postępy?

Postępy mierzymy regularnie w formie zadań / aktywności przygotowanych przez lektora. Sprawdzamy dzięki temu znajomość nowego słownictwa oraz stopień opanowania ćwiczonej umiejętności i w razie konieczności powtarzamy materiał. Badanie postępów jest dla nas równie ważne, jak zbieranie feedbacku od naszych studentów. Stosując takie podejście jesteśmy pewni, że kursanci rozwijają się, a program został prawidłowo dopasowany do kursantów.

Twoja firma nie finansuje kursów?

To żaden problem! Zbierz kilku znajomych i napisz do nas. Resztą zajmiemy się my.

Umów się na dogodny termin, a my przyjedziemy do twojej firmy i przeprowadzimy darmowe zajęcia próbne.

Cena: 120 pln/h

Zapisz się na kurs

Czy wiesz, że...

  • Oferujemy darmowe zajęcia próbne
  • Nie wymagamy podpisywania umowy na rok
  • Masz wpływ na charakter zajęć oraz wybór lektora
  • Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7
  • Otrzymujesz dostęp do konwersacji grupowych z 40% rabatem