+48 791 744 495 [email protected]

Grywalizacja w ASAP. Jak gry komputerowe pomagają tworzyć lepsze szkolenia?

W ten weekend 21-22.01.2017 wzięłam udział w szkoleniu “Grywalizacja w pracy trenera” organizowanego przez Klub Trenerów Biznesu. Biorąc pod uwagę nasze preferencje w nauczaniu, czyli gry i mówienie, te szkolenie było strzałem w dziesiątkę.

Co to jest grywalizacja?

Grywalizacja to wykorzystanie mechanizmów wykorzystywanych w grach do budowania procesu np. nauki czy sprzedaży, który często bywa mało atrakcyjny. Wszelkie programy lojalnościowe to właśnie przykład jednego z mechanizmów gier. Ten termin staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Szeroko opisuje ten temat w swojej książce “Grywalizacja” Paweł Tkaczyk, mówca publiczny i doradca budowania marki.

To, co najbardziej przypadło mi do gustu w tym systemie to to, że w centrum wszelkich działań jest człowiek, nasz uczeń, klient. Skupiamy się przede wszystkim na jego celach i potrzebach. Wykorzystujemy mechanizmy do budowania większego zaangażowania, motywacji i satysfakcji z osiągania celów, po to aby nasza praca była jeszcze bardziej efektywna.

Jak ASAP chce wykorzystać grywalizację w nauczaniu?

Przede wszystkim chcemy wybrać najlepsze mechanizmy, które pozwolą nam zbudować coś więcej niż zwykłe szkolenia językowe. Chcemy dawać naszym uczniom wartościowe przeżycie, praktyczną wiedzę i poczucie sukcesu, wszystko w luźnej, radosnej atmosferze.

Zabieramy się zatem do pracy i do dzieła!

grywalizacja

One thought on “Grywalizacja w ASAP. Jak gry komputerowe pomagają tworzyć lepsze szkolenia?