+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Uprawiasz sport? Poznaj nasze sposoby na naukę angielskiego.

Uprawiasz sport? Poznaj nasze sposoby na naukę angielskiego.

Cześć,

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z nas, czas na jogging to moment na przemyślenia lub wyciszenie się. Nie brakuje jednak osób, które chciałyby wykorzystać tę sytuację również na coś innego – bardziej konstruktywnego. Poznaj moje sposoby na naukę angielskiego i wysłuchaj (choćby na próbę) jednego z podkastów. To naprawdę będzie wartościowo spędzony czas. Poza tym mam nadzieję, że zainspiruję Cię również do tego, aby w międzyczasie zacząć wprowadzać angielski do swoich codziennych zajęć. Zobaczysz, że dzięki temu stanie się on Twoim drugim językiem.

Dwa kroki które należy wykonać przed słuchaniem:

  1. Wybierz ulubiony temat, coś na czym się znasz, czym się interesujesz. Będzie Ci łatwiej zrozumieć kontekst.
  2. Określ cel słuchania czyli mając podkast pt. “Are the rich really less generous than the pooor?” moim celem byłoby znalezienie odpowiedzi na to pytanie, czy rzeczywiście tak jest i jeśli tak, to dlaczego?

Załóż słuchawki na uszy i ready, steady, go!

 

Biegasz? Oto lista pozycji do słuchania po angielsku.

Podkasty:

  1. Entreleadership.com – Profesjonalne, inspirujące wywiady z osobami z wielu różnych sektorów biznesu. To, co sprawiło, że jest to mój numer jeden to właśnie trzy kategorie – personal growth, team growth i profit growth (samorozwój, rozwój zepołu i rozwój finansów), dzięki którym mogę rozwijać się jako człowiek, członek zespołu i właściciel firmy.
  2. Freakonomics.com – Dwóch gości tworzy podkasty dotyczące ciekawych socjologicznych i ekonomicznych zjawisk. Prowokujące, dające do myślenia pytania i zaskakujące fakty – tak bym scharakteryzowała ich twórczość. Polecam!
  3. The minimalists – Autorzy tego bloga to ludzie, których misją jest szerzenie filozofii minimalizmu. Tłumaczą jak oczyścić swoje życie z nadmiaru przedmiotów, wziąć głęboki oddech i żyć szczęśliwiej. Twórcy zrobili razem dokument na ten temat: Minimalism: A Documentary About the Important Things (Official Trailer) Naprawdę polecam ten film. Jest sposobem na wartościowe spędzenie wolnego czasu. W tym temacie mamy również darmowy audiobook ich autorstwa na YoutTube Minimalism: Live a Meaningful Life (Audiobook), który równie łatwo słuchać biegnąc przez park ze słuchawkami na uszach.
  4. Tim Ferris Show – Jeśli go jeszcze nie znasz to czas najwyższy nadrobić zaległości. Przedstawiam Tima Ferrisa, autora New York bestseller “The 4-hour work week” – książki o tym jak pracować mądrzej, a nie ciężej. Tim daje wskazówki na tematy takie jak zarządzanie pracą, własnym czasem i skrzynką pocztową. Tu dostaniecie darmowe pdf-y z fragmentami książki  The 4-hour work week. Ferris prowadzi w swoich podkastach wywiady z różnymi ludźmi, którzy osiągnęli swego rodzaju sukces – czymkolwiek on dla nas jest. Możecie liczyć na tematy często wykraczające poza biznes i pieniądze.

A propos słuchania, w tym poście znajdziesz opis dwóch sposobów słuchania angielskiego. Rozróżnienie te pomoże Ci osiągnąć szybszy postęp w rozumieniu ze słuchu.

Youtube i Audiobooki

Oprócz wyżej wymienionego audiobooka “Minimalism” możemy wybrać inne lżejsze pozycje, które nie będą tak absorbujące jak powieści. Co do Youtuba to chyba każdy wie, czego lubi słuchać najbardziej 🙂 Na YouTubie jest cała masa audiobooków, wystarczy wpisać to, co nas interesuje i gotowe.

 

Podsumowując…

Koniec z wymówkami. Możesz połączyć dwie aktywności w jednej! Będziesz zaskoczony, jaką podzielnością uwagi dysponuje Twój mózg. Jeśli na początku będzie trudno Ci się przyzwyczaić, to nie zniechęcaj się. Po 2-3 treningach poczujesz, o co w tym wszystkim chodzi i będzie Ci znacznie łatwiej. Napisz nam w komentarzu, co sądzisz o takim rozwiązaniu oraz pochwal się, czy znasz inne ciekawe rozwiązania, w których łączysz naukę angielskiego z inną aktywnością?

UPDATE:

Po opublikowaniu artykułu dostałam świetny feedback z dwoma tytułami o których istnieniu nawet nie wiedziałam.

This American Life – godzinne podkasty początkowo non-fiction, zawierają również eseje, wspomnienia, krótkie fikcyjne historie. Zwykle dany temat jest omawiany przez kilka odcinków. To niekończąca się studnia ciekawych podkastów na rozmaite tematy. Świetny sposób na poznanie amerykańskiej kultury.

Serial – dwu-sezonowe prywatne dochodzenie prowadzone przez Sarah Koenig, to prawdziwa historia z gatunku “investigative journalism” o poszukiwaniu osoby odpowiedzialnej za mordestwo młodej dziewczyny w 1999r. Osobą pociągniętą do odpowiedzialności za tę zbrodnię był jej chłopak, Adnan Syed. Bardzo wciągająca historia, miły, ale nie usypiający głos wprowadzający nas w przebieg historii.

Pozdrawiam,

Karolina

 

2 thoughts on “Uprawiasz sport? Poznaj nasze sposoby na naukę angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *