+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Seriale #4 – Bohaterowie Nowego Jorku okiem Marvela.

Seriale #4 – Bohaterowie Nowego Jorku okiem Marvela.

Cześć,

 

Chciałabym Wam przedstawić Magdę, która razem ze mną będzie opisywać najlepsze i najciekawsze seriale warte oglądania, dzięki którym nauka angielskiego staje sie przyejmniejsza. Dzięki takiemu połączeniu będziecie mieli dostęp do jeszcze bardziej zróżnicowanego wyboru rozrywki.

Dziś jej pierwszy artykuł na łamach naszego asapowego bloga.

Enjoy the reading!

Karolina

W oczekiwaniu na premierę serialu “Defenders”, która odbędzie się 18 sierpnia, chciałam przybliżyć cztery serie poprzedzające wydarzenia ww. tytułu. Spotka się w nim czterech bohaterów z uniwersum Marvela, walcząc ramię w ramię przeciw złu, panoszącemu się po Nowym Jorku. Każda z postaci ma inne moce, osobliwy charakter, a także swój własny, osobny serial. Ciekawość mnie zżera czy dadzą radę współpracować i bronić siebie nawzajem.

Z uwagi na przeplatające się postacie i wątki, proponuje oglądać seriale w takiej kolejności Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist.

1.Daredevil

uniwersum Marvela

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: 
prawo, przestepczosc, rozkminki moralne
Odmiana angielskiego: 
amerykanska
Ocena na IMDB:
 8,7/10
Gatunek: akcja, dramat, kryminal
Rok produkcji: 
2015 – …
Oglądaj: Trailer, Netflix, online

Opis: Matt Murdock jako młody chłopiec, ulega wypadkowi w wyniku którego traci wzrok. Jednak szybko wyostarzają się jego zmysły do wręcz nadludzkich możliwości. Rozwinięty słuch, węch i „diabelski zmysł”, staje się nadludzką bronią w walce ze złem, które rozrasta się po całym Nowym Jorku. Dla wszystkich przyjaciół i społeczeństwa jest świetnym prawnikiem, który często „rozbija się po meblach”. Nabija sobie bez przerwy guzy, siniaki. Ciągle się gdzieś kaleczy. Lecz kiedy tylko wyczuje zagrożenie, odrzuca laskę niewidomego, zakłada maskę diabła i rusza w miasto za złoczyńcami, zostawiając z nich mokrą plamę i oddając ich w ręce policji. Dość brutalny serial z wiecznymi rozterkami moralnymi, ale przy tym wciagającą historia i świetna gra aktorska Charliego Coxa (sprawdzałam czy jest naprawdę niewidomy :P).

Frank Castle: I gotta say, sometimes… sometimes I think you really just might be the Devil.

Daredevil: Sometimes I think I might be, too.

2.Jessica Jones

Marvel seriale

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: detektywistyczna, przestepczosc, rozkminki moralne
Odmiana angielskiego: amerykanska
Ocena na IMDB8,2/10
Gatunek: akcja, dramat, kryminal,
Rok produkcji: 2015 – …
Oglądaj: TrailerNetflix, online

Opis: 

Głowną bohaterką jest tytułowa Jessica Jones posiadajaca nadludzką siłę oraz genialną umiejętność łączenia faktów. Cierpi na zespół stresu pourazowego po zdarzeniach, które zgotował jej Kilgrave – ,,marionetkarz ludzkich umysłów”. Jessica postanawia zmienić swoje życie i zostaje prywatnym detektywem. Probując odpychać od siebie wszystkich ludzi, swoim opryskliwym, zlośliwym podejściem, spycha samą siebie w coraz głebszą samotność. Kiedy dogania ja przeszłość i ponownie zostaje dręczona przez swojego dawnego oprawcę, staje przed wyborem: czy dalej uciekać, czy może stanąć do trudnej walki? Cóż postanowi Jessica Jones? Ciężko zgadnąć. Jedynie w glowie slyszę, co mogłaby powiedzieć bohaterka: „Not your bussines, get out! I must have a drink”.

Trish Walker: „I hate feeling this way, I don’t know how you handle it.”

Jessica Jones: „It’s called Whiskey.”

3.Luke Cage

uniwersum Marvela

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: przestępczość, rozkminki moralne, miejski slang
Odmiana angielskiego: afro-amerykański
Ocena na IMDB: 7,7/10
Gatunek: akcja, kryminał
Rok produkcji: 2016
Oglądaj: Trailer, Netflix, online

Opis: Były policjant Carl Lucas zostaje niesłusznie oskarżony i zamknięty w więzieniu. Podczas eksperymentu medycznego dochodzi do wypadku i Carl zostaje obdażony nadprzyrodzonymi zdolnościami. Staje się nadludzko silny oraz posiada niezniszczalną skórę. Ucieka z więzienia i ukrywa się przed światem zmieniając swoje imię i nazwisko na Luke Cage. Wraca do Harlemu, gdzie stara się spokojnie pracować i nie zwracać na siebie uwagi. Gdy na jego drodze staje mafiozo Cottonmouth, jego moralność nie pozwala mu bezczynnie patrzeć na krzywdę ludzi i postanawia wyjść z cienia. Jednak ludzie w Harlemie sa podzieleni, czy Luke Cage jest bohaterem, a może jednak zagrożeniem?

Luke Cage: „You can’t fix me. I’m unbreakable.”

4.Iron Fist

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: przestępczość, broń, orientalne, rozkminki moralne
Odmiana angielskiego: amerykańska
Ocena na IMDB: 7,1/10
Gatunek: akcja, kryminał, przygodowy
Rok produkcji: 2017
Oglądaj: Trailer, Netflix, online

Opis: Danny Rand uznany za zmarłego w katastrofie lotniczej, powraca po 15 latach do Nowego Jorku, firmy zmarłego taty i do starych przyjaciół z dzieciństwa. Jednak nie spotyka się z miłym przyjęciem. Wszyscy uważają go za podszywającego się wariata, który chce przejąć udzialy korporacji. Ale Dannego nie interesują pieniądze. Wrocił do domu z nowymi umiejętnościami i pragnie rozwikłać tajemnicę śmierci rodziców. Wróg, przeciw któremu był szkolony przez lata, znajduje się w rodzinnym Nowym Jorku i panoszy się bez żadnych skrupułów. Czy tytułowy Iron Fist dokona właściwych wyborów? A może emocje wezma nad nim górę?

Danny Rand: „That’s my building.”

Vendor: „You should sell it and buy some shoes.” [He was walking bare feet]

Troszkę Was zainteresowałam? 🙂

Najmocniejszą stroną ww. seriali jest wciągająca, pełna akcji fabuła, która sprawia, że po chwili zapomina sie, że film leci po angielsku. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Każda z serii, ma również zupełnie inny klimat: od mrocznego i brutalnego, przez psychologiczny kryminał, kończąc na typowej „strzelance”, czy „film kung-fu”.

Polecam każdemu, nie tylko fanom komiksów i „super bohaterów”.

Zapraszam do oglądania, a ja idę czekać na serial Defenders. 😛

Magda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *