Książki po angielsku na poziom średniozaawansowany.

Cześć!

Dziś przedstawiam Wam książki po angielsku, które będą pomocne w osiągnięciu celu, którym jest większa i lepsza znajomość języka. A propos celów. Pamiętajcie, że w nauce języka, jak w sporcie, warto stawiać sobie konkretne cele. Jeśli zainteteresował Was tytuł artykułu zakładam, że jesteście na poziomie średniozaawansowanym. W takiej sytuacji kolejnym celem dla niektórych z Was będzie poziom B2. Nie wiesz jaki masz poziom? Zrób test np. na tej stronie. Więcej o stawianiu sobie celów językowych w kolejnym wpisie w przyszłym tygodniu.

Wróćmy do książek. Moje propozycje charakteryzuje to, że są:

• lekkie
  • relatywnie krótkie
  • pisane raczej prostym językiem

Będę podawać nie tylko tytuły, ale również listy z goodreads.com. Jak najlepiej korzystać z tych list, żeby nie zostać przytłoczonym ilością wyboru? Wybierz jedną książkę z pierwszej trójki, znajdź w internecie i po prostu przeczytaj. Nie przeglądaj całej listy, bo stracisz dużo czasu i pewnie nic nie wybierzesz. Opisy często nie odzwierciedlają prawdziwego klimatu książki. Wybierz to, co przemawia do Ciebie i działaj.

1. Jakie książki po angielsku polecam?

Darujmy sobie książki dla dzieci. Jak ktoś z Was lubi, spoko. Dziś będę proponowała książki po angielsku dla dorosłych.

Romanse i romanse erotyczne.

Na przykład tu mamy listę typowych romansów.  Są proste i często wciągające. Mamy również romanse z “fighterami” w roli głównej. Z tej listy czytałam “Real” i “Mine” Katy Evans i mogę rzeczywiście polecić. Możecie się tutaj spodziewać tego, co napisałam powyżej. Krótkie, proste, dosyć wciągające. Do tego dodam książki Nicolasa Sparksa. Tu proszę lista. Wiele z jego książek znalazło się na ekranach kin jak “The Notebook” czy “Dear John”. Swoją drogą świetne filmy, bardzo polecam. Ale uwaga, to często wyciskacze łez. Więcej wyciskaczy łez znajdziecie tu. I jeszcze “Me before you”. Trzy słowa o książce:

A love story for this generation, Me Before You brings to life two people who couldn’t have less in common—a heartbreakingly romantic novel that asks, What do you do when making the person you love happy also means breaking your own heart?

Przygodowe Fantasy.

Wszelkie książki dla nastolatków i młodych dorosłych czyli Young Adults typu “Hunger Games”, “Twighlight” i inne książki Stephanie Meyer. “Lord of the rings” będzie raczej za trudny, ale “Hobbit” strzał w dziesiątkę. Oraz serię o wampirach i innych stworzeniach “Living Dead in Dallas”, na bazie której powstał jeden z moich ulubionych seriali “True Blood”. Oraz książki Terry’ego Prachettalista najpopularniejszych książek.

Mystery. Crime. Thriller.

Raczej darowałabym sobie Agathe Christie i A.C. Doyle’a, za dużo starodawnych słów. Skupcie się na czymś bardziej współczesnym. Z tej listy może się nadać wiele np. “Gone girl”, “The girl on the train”, “The cockoo’s calling”, “Perfume: the story of a murderer”.

Na początek książki sc-fi czy historyczne moga być za trudne.

2. Skąd brać książki po angielsku?

Opróćz księgarni internetowych takich jak Amazon kindle mamy również wyszukiwarkę Google 🙂 i różne strony z darmowymi ebookami, które są mniej popularne, ale zdarzają się tam i te bardziej znane tytuły:

3.Co jeszcze się przyda podczas czytania?

Bardzo przydatna jest aplikacja Amazon kindle. Aplikacja posiada funkcję wbudowanego słownika. Podczas czytania uderzasz palcem w słowo i pokazuje Ci się definicja. Czytamy w niej tylko książki zakupione w sklepie amazon.

Jeśli czytacie w przeglądarce polecam wtyczkę do przeglądarki Chrome – Grammarly. Nie tylko pomoże Wam poprawniej tworzyć teksty i maile po angielsku, ale również posiada wbudowany słownik, dzięki któremu klikasz na słowo 2 razy i wyświetla Ci się jego definicja. Patrz screen poniżej.

grammarly książki po angielsku

XODO PDF readerdarmowa aplikacja na telefon i wtyczka do przeglądarki. Posiada wiele opcji i jedną z nich jest właśnie wbudowany słownik, który działa również w offline. Wystarczy zaznaczyć słowo i wybrać z menu “define” i widzimy jego znaczenie.

Jak aktywować aplikację w przeglądarce Chrome?

1. Wchodzimy w opcje przeglądarki w prawym górnym rogu.
  2. Wybieramy opcje “więcej narzędzi” – > “rozszerzenia”
  3. Zjeżdżamy na dół listy i klikamy “pobierz więcej rozszerzeń”
  4. Przenosimy się na stronę z rozszerzeniami i wpisujemy nazwę rozszerzenia np. grammarly
  5. Po prawej stronie przy nazwie zobaczymy przycisk “dodaj do chrome”. Klikamy.
  6. Klikamy “dodaj rozszerzenie”. I reszta dzieje się sama 🙂

Jeśli już czytacie książki po angielsku podeślijcie mi swoje propozycje! Z pewnością osoby czytające ten artykuł skorzystają z Waszej pomocy.

Do usłyszenia!

Coming Soon

4 thoughts on “Książki po angielsku na poziom średniozaawansowany.

1. Na poczatek swietnie czyta sie książki z seri “Who was, Where Was ” , ksiazki sa dedykowane mlodziezy angielskojezycznej do poznawania historii ciekawych miejsc i ludzi, swietnie sie czyta, pisane latwym jezykiem na poziomie B2/C1, a ksiazek jest do wyboru chyba ze 100 roznych postaci i miejsc