Kanały youtube do nauki angielskiego i samorozwoju.

Loading

Cześć!

Uwaga! Można się uzależnić.

W tym artykule mam dla Was kanały youtube do nauki angielskiego i nie tylko. Są to jedne najbardziej wartościowych, które do tej pory oglądałam. Dzięki nim rozwijam swoją inteligencję emocjonalną i kompetencje biznesowe, a przy okazji mam kontakt z językiem. Jak zwykle przyświeca mi idea, że angielski to narzędzie do nauki o świecie, a nie cel sam w sobie. Dlatego na poniższej liście znajdziecie kanały, które uczą, dają wiedzę o życiu i świecie, ale nie są stricte nauczycielsko – językowe. Gdyby ktoś z Was chciał się podzielić swoimi ulubionymi kanałam – I’m all ears (słucham uważnie).

W tekście wprowadziłam angielskie wyrażenia i słowa, żeby pomóc Wam poszerzać słownictwo. Dajcie znać jak Wam się to podoba, czy nie utrudnia to czytania i czy rzeczywiście jest to użyteczne?

 

A jeśli chcesz się nauczyć idiomów biznesowych, jak zadawać pytania po angielsku i poznać przydatne zwroty to sprawdź podcast TALKSHOP Angielski w biznesie, gdzie będziesz się uczyć mówić po angielsku z serialami i filmami.

angielski online

1. Charisma on command

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: rozwój osobisty, psychologia, perswazja, relacje z ludźmi, how-to
Odmiana angielskiego: amerykańska

Charisma on command is a well of knowledge z zakresu samorozwoju i technik perswazyjnych. Kanał prowadzi dwóch młodych i bystrych chłopaków, którzy dzielą się konkretną wiedzą w łatwo przyswajalny i ciekawy sposób. W swoich filmikach poruszają takie tematy jak: how to make yourself immune to social pressure, be instantly magnetic, how to read anyone, how to stop shyness i wiele innych.

 • a well of knowledge (czyt. y łelyw 'nolidż – tak „a well of” czytane razem) studnia wiedzy

2.  The school of life

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: psychologia
Odmiana angielskiego: brytyjska

The school of life to międzynarodowe przedsięwzięcie. W skład ich działalności wchodzi kanał na youtube, organizacja eventów, książki, artykuły i terapia. Celem tego przedsięwzięcia jest uzupełnienie niszy w edukacji, którą jest nauka o życiu. Link do artykułów http://www.thebookoflife.org/

Ten kanał zawiera krótkie animowane filmiki dotyczące popularnych wyzwań, problemów i sytuacji, z którymi we deal with w życiu codziennym takich jak: What is the Sunday feeling?, The importance of an unhappy adolescence, Why our best thoughts come to us in the shower?. Na kanale mamy różne playlisty-kategorie np. self, work and capitalism, relationships czy The school of life zawierający wystąpienia znanych mądrych ludzi na przeróżne tematy jak pasja, perfekcjonizm czy muzyka. Co tu dużo pisać, zobaczcie sami.

3.Esther Perel

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych / rzeźnia dla maniaków
Tematyka słownictwa: psychologia/seksuologia
Odmiana angielskiego: non-native, francuski akcent (możecie zauważyć, że Esther nie wymawia „th” ale ogólnie poprawnie wymawia słowa 🙂

Esther Perel to psychoterapeutka z Belgii pomagająca parom na całym świecie. Tak czytamy o niej na ted.com: Psychotherapist Esther Perel is changing the conversation on what it means to be in love and have a fulfilling sex life.

Cały kanał to bardzo mature and wise podejście do naszej seksualności, intymności, związków i samych siebie.

Esther nie jest nativem, jej francuski akcent jest słyszalny, ale to w niczym to nie przeszkadza, bo jej angielszczyzna jest bardzo dobra. Myślę, że to ciekawa odmiana dla amerykańskiego czy brytyjskiego.

 • mature (czyt. m’czjuue) – dojrzałe
 • wise (czyt. łajz) mądre

4. Mathew Hussey

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: psychologia -> jak myślą faceci, związki
Odmiana angielskiego: brytyjska

Matthew Hussey to światowej klasy związkowy guru dla kobiet. To gość, który wie wszystko o facetach i uczy kobiety how to handle them.

Udostępniam Wam jeden z moich ulubionych odcinków 3 Confident Female Mindsets That Drive Guys Wild… Wiele osób może powiedzieć, że są to rzeczy oczywiste. Zgadzam się. Teraz dla mnie to też jest oczywiste. Jednakże, często rzeczy proste są niewidoczne i musimy je usłyszeć od kogoś, żeby zdać sobie z nich sprawę.

 • how to handle them – jak się z nimi obchodzić
 • confident female mindsets that drive guys wild czyli 3 sposoby myślenia/nastawienia pewnych siebie kobiet, które doprowadzają facetów do szaleństwa

5. Book video club

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych
Tematyka słownictwa: self-help, business, rozwój osobisty
Odmiana angielskiego: amerykańska

Book Video Club to 5-minutowe graficzne streszczenia książek o self-development i biznesie. W erze „braku czasu” to świetne rozwiązanie dla zabieganych i ambitnych. Na liście znajdziecie dużo amerykańskich bestsellerów, które naprawdę warto znać. To się nazywa efficiency – nauka angielskiego i nauka nowych technik przydatnych w biznesie w jednym!

Co więcej, czasem takie streszczenie może spowodować, że właśnie sięgniecie po daną książkę, żeby poznać ją w szczególe! Bardzo zachęcam Was do czytania w oryginale. Z doświadczenia wiem, jak wiele słów można się nauczyć właśnie z takich książek. Często poziom językowy jest naprawdę przystępny. Polecam!

 • self-development – samorozwój
 • efficiency – wydajność

6. Marie Forleo

Poziom trudności: wyzwanie dla ogarniętych / rzeżnia dla maniaków
Tematyka słownictwa: business, rozwój osobisty
Odmiana angielskiego: amerykańska

Opis: Marie Forleo to entrepreneur, filantropka, pisarka oraz autorka programu MarieTV. Nazwana przez Oprah Winfrey thought leader dla nowego pokolenia. Jej kanał to profesjonalne źródło wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu i self-development. Porady, których udziela doskonale reprezentują aktualne zmiany na rynku pracy, zmiany pokoleniowe, aktualne wartości i trendy na zachodzie, które zapewne niedługo do nas też przyjdą.

Udostępniam Wam wywiad z Timem Ferris, bardzo popularną postacią w Stanach, entrepreneur , autorem m.in książki 4-hour workweek, serii podcastów-wywiadów z high achievers i wielu innych rzeczy – wszystko znajdziecie na jego stronie https://tim.blog/. To naprawdę bardzo wartościowy wywiad na temat radzenia sobie z depresją, prowadzeniem biznesu, pisaniem książki. Co więcej, dostajemy od Tima konkretne ćwiczenie coachingowe tzw. fear setting, którego celem jest przeanalizowanie lęku, który powstrzymuje nas od wykonania jakiegoś kroku, podjęcia decyzji, działania. Ćwiczenie może nam pomóc overcome the fear i działać dalej bez lęku.

 • thought leader – opiniotwórca, lider opinii w danej dziedzinie
 • entrepreneur (czyt. 'ontrypry’neer – podwójna samogłoska jest długa, posłuchaj wymowu tu) przedsiębiorca
 • high achievers – ludźmi, którzy są ambitni i odnieśli sukces
 • fear setting – tzw. stawianie lęków, zamiast stawiania celów – goal-setting
 • overcome the fear  pokonać strach

7. High5

Poziom trudności: rozgrzewka dla świeżaków
Tematyka słownictwa: ciekawostki o świecie i języku angielskim
Odmiana angielskiego: brytyjska

No i mój ukochany High5 na koniec. To program dla żądnych wiedzy o świecie, z którego przy okazji możecie się nauczyć nietypowych angielskich słów i wymowy. Mimo tego, że jest to projekt edukacyjny dla Was, to również niezmierzone źródło mojego własnego rozwoju. Nawet nie wiecie, ile człowiek się sam uczy szukając tych wszystkich ciekawostek! Nie mówiąc już o występowaniu przed kamerą, które do łatwych nie należy. Od stycznia wznawiamy produkcję. Keep your finger crossed for me. Możecie się spodziewać wielu zaskakujących tematów.

 • Keep your finger crossed for me. – Trzymajcie za mnie kciuki.

Co tu więcej dodać? Z takimi kanałami youtube nauka angielskiego staje się przyjemnością a nie monotonią. Koniecznie dajcie mi znać co o nich myślicie!

Cheers!

Karolina

Dodaj komentarz