+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Legal English – Magazyn do nauki języka angielskiego prawniczego

Legal English – Magazyn do nauki języka angielskiego prawniczego

Cześć!

Nauka języka angielskiego prawniczego, czyli legal English nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tym tematem i musi przyswoić całą masę specjalistycznego słownictwa. Dziś podpowiem Ci, jak możesz ułatwić sobie naukę, korzystając z przyjemnego i niedrogiego rozwiązania.

Skok na głęboką wodę i czytanie artykułów na zagranicznych serwisach prawniczych może być trudne i frustrujące dla młodego adepta Legal English, dlatego metoda małych kroków może okazać się znacznie efektywniejsza. Od czego zatem warto zacząć? UWAGA! Odstaw na chwilę internet i sięgnij do klasycznego wydania papierowego Business English, a dokładniej do edycji specjalnej „Legal English” od Colorful Media. Z wydawnictwem miałam już do czynienia wcześniej, kiedy zaczynałam uczyć się hiszpańskiego. Dlaczego lubię ich materiały? Przede wszystkim dlatego, że jest to świetne źródło słownictwa podane w przekonującej formie artykułów nawiązujących do aktualnych wydarzeń.

języka angielskiego prawniczego

Wydanie specjalne “Legal English” zaskoczyło mnie…

…przede wszystkim zakresem tematów. Jest z czego wybierać! W numerze znajdziesz m.in. informacje o amerykańskiej konstytucji, prawie unijnym / międzynarodowym, karze śmierci, poznasz również zagadnienia dotyczące kar cielesnych, słownictwo z zakresu prawa konsumenta, prawa pracownika, własności intelektualnych i generalnie bardzo wiele o umowach i o rozwodach małżeńskich. Poza tym zainteresują Cię artykuły m.in. o pracy prawnika, o rozprawach sądowych firm oraz zainspirujesz się listą filmów związanych z tą konkretną tematyką.

Dla kogo jest ten magazyn?

Poziom wejścia to minimum B1. Jeśli czujesz się słabszy z angielskiego, to musisz być przygotowany na zainwestowanie większej ilości czasu na opracowanie jednego artykułu, ale to z pewnością już wiesz. Jeśli nie chcesz się zniechęcić, polecam wybrać na początku mniej skomplikowany artykuł. Zasada jest prosta – im więcej słów poznasz na starcie, tym łatwiej będzie Ci przyswoić trudniejsze artykuły. Język angielski prawniczy jest moim zdaniem o tyle przyjazny, że zawiera znacznie bardziej ograniczoną ilość słów, niż angielski ogólny. Poznaj na początku najważniejsze słowa (fundament słownictwa prawniczego) i na ich podstawie buduj swój słownik prawniczy. Taka droga jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Wydanie specjalne LE zainteresuje również osoby na poziomie zaawansowanym. Zakres słownictwa i idiomów jest na tyle duży, że nawet starzy wyjadacze tematu znajdą coś dla siebie.

Magazyn jest dla wszystkich tych, którzy potrzebują języka angielskiego prawniczego w pracy lub interesują się tym tematem prywatnie. Jeśli chcesz wzbogacić język formalny i zależy Ci na dokładniejszym zrozumieniu szeroko rozumianego świata przepisów, prawników i ważnych wydarzeń, to koniecznie sięgnij po wydanie specjalne Legal English. To również ciekawe źródło wiedzy dla laika, który może dowiedzieć się więcej na temat własnych praw konsumenta lub znajdzie odpowiedź na pytanie „czy?”, „kiedy?” i „jak wybrać prawnika?”. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Z czego składa się magazyn „Legal English”?

 • szeroki zakres tematyczny

 • do każdego artykułu dostępna jest jego wersja audio (patrz niżej jak się uczyć z wykorzystaniem gazet)

 • do każdego artykułu dodana jest lista trudniejszych słówek

 • dużo idiomów, naturalnego języka oraz specjalistycznego słownictwa

 • ćwiczenia ze znajomości słownictwa

 • lista słówek na końcu

 • atrakcyjna szata graficzna i ponad 100 stron treści

 • aplikacja na telefon z dodatkowymi tekstami i audio

Według mnie jest to doskonałe uzupełnienie nauki języka angielskiego. Cena 30 zł nie jest za wysoka, jak na ponad 100 stron konkretnych opracowanych profesjonalnie treści, które możesz opracowywać przez dłuższy czas.

Jak się uczyć z magazynem „Legal English”?

Jeśli poważnie podchodzisz do nauki języka angielskiego prawniczego to bez problemu opanujesz te podstawowe kroki i szybko zobaczysz postępy. Skup się na jednym lub dwóch artykułach na tydzień. Lepiej opanować mniej rzeczy szczegółowo niż więcej, ale „po łebkach”.

 • Krok 1 Przeczytaj artykuł, który Cię interesuje – ogólnie, dość szybko “przeskanuj” treść.
 • Krok 2 W wolnej chwili przeczytaj ten sam artykuł zwracając uwagę na szczegóły. Skoncentruj się na nowym słownictwie! (Jeśli korzystasz z aplikacji do nauki słownictwa takiej, jak Quizlet, wrzuć sobie nowe słowa do aplikacji)
 • Krok 3 Napisz lub pomyśl po angielsku, jakie jest Twoje zdanie na temat artykułu, który przeczytałeś. Spróbuj użyć nowego słownictwa. Szybko się zorientujesz, czy wiesz jak zastosować je w zdaniu. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj ze słownika EN-EN. Mój ulubiony to oxford learners’ dictionaries https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/ gdzie zobaczysz więcej zdań z wykorzystaniem danego słowa.
 • Krok 4 Ściągnij mp3 i słuchaj nagrania w samochodzie, w autobusie lub w samolocie. Dzięki temu osłuchujesz się ponownie z nowym słownictwem, zaczniesz pamiętać fragmenty tekstu.
 • Krok 5 (NAJWAŻNIEJSZY!) Używaj nowych słów podczas mówienia lub pisania. Jeśli nie masz możliwości porozmawiać z kimś po angielsku wpadnij na nasze warsztaty, umów się na pogadankę z kimś kto też się interesuje danym zagadnieniem (na Facebooku są takie grupy), a jeśli i na to nie możesz sobie pozwolić, korzystaj z zajęć online z lektorem lub pisz teksty po angielsku z użyciem wtyczki „grammarly”. Dzięki temu będziesz widział jakie błędy robisz. Każda aktywna forma wykorzystania wiedzy sprzyja jej długotrwałemu przyswojeniu. Bez niej będziesz znał dane słówka pasywnie. Czytając będziesz wszystko rozumiał, natomiast nie będziesz w stanie ich użyć w rozmowie.

Podsumowanie

Papierowe wydanie “Legal Englishto świetna alternatywa lub uzupełnienie nauki angielskiego dla osób, które szukają wartościowych i rzetelnych treści z zakresu języka prawniczego, ale nie mogą ich znaleźć w internecie. W Twoje ręce trafia profesjonalnie przygotowane ponad 100 stron artykułów opartych na aktualnych wydarzeniach, z bogatym i dobrze rozpisanym słownictwem. Dodatkowo wszystkiego możesz posłuchać w MP3, co stanowi bardzo dużą wartość edukacyjną. Wydanie papierowe ze znanego i renomowanego źródła daje Ci gwarancję, że wszystkie treści są na najwyższym poziomie, dlatego śmiało polecam magazyn zarówno adeptom języka prawniczego, jak i starszym wyjadaczom. Warto!

Autor: Karolina Rzeczkowska

Magazyn możesz zamówić na stronie www.business-english.com.pl

angielski online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online