Jak przygotować się do egzaminu LCCI?

Loading

angielski online

Certyfikat LCCI?

Jeżeli czytasz ten wpis, oznacza to, że zależy Ci na certyfikacie Londyńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej (LCCI – London Chamber of Commerce and Industry). Pragniesz zdobyć potwierdzenie swoich specjalistycznych umiejętności lingwistycznych, które dzięki certyfikatowi LCCI są uznawane w międzynarodowym środowisku akademickim oraz korporacyjnym. Z certyfikatem LCCI będziesz płynnie operować pojęciami z dziedziny finansów, marketingu, obsługi klienta, biznesu i administracji. Mówiąc krótko – staniesz się łakomym kąskiem dla największych graczy biznesowych na całym świecie. Wszystko pięknie, ale jak przygotować się do egzaminu?

Nie ma drogi na skróty

To prawda. Przygotuj się na spory wysiłek, ponieważ w przypadku certyfikatu LCCI liczy się przede wszystkim konkretna wiedza i nie ma tu miejsca na lanie wody. Jest kilka sposobów na przygotowanie się do egzaminu LCCI – praktyka zawodowa, kurs grupowy, zajęcia indywidualne z profesjonalnym lektorem lub praca z podręcznikiem i właśnie na tym chciałbym się skupić w dzisiejszym wpisie, czyli na samodzielnej nauce, do której potrzebne Ci będą fachowe materiały.

Z jakiego podręcznika uczyć się do egzaminu LCCI?

Temat jest nieco niszowy, dlatego nie jest łatwo o dobre źródło, które poprowadzi Cię przez temat LCCI w rzetelny i wyczerpujący sposób. Można się jednak natknąć na naprawdę przyzwoite opracowania, do których zaliczam książkę Success in Business Success in Life wydaną w 2018 roku przez wydawnictwo Poltext. Podręcznik stanowi porządne kompendium wiedzy, w którym znajdziesz praktycznie wszystkie zagadnienia dotyczące przygotowania do egzaminu LCCI. Tak, wiem – nie ma tu ilustracji, zdjęć i fajnych diagramów, które sprawiają, że podręcznik wygląda przyjaźnie, ale nie oszukujmy się – nie to jest w tym przypadku najważniejsze. Jaka moc zatem drzemie w Success in Business Success in Life?

Success in Business Success in Life

Od kandydatów przystępujących do egzaminu LCCI wymaga się przede wszystkim zaawansowanego rozumienia tekstu, redagowania wypowiedzi pisemnych, tworzenia korespondencji biznesowej, handlowej i służbowej oraz biegłego komunikowania się w języku angielskim w piśmie i mowie. Podręcznik Success in Business Success in Life przygotowuje do każdego z tych zagadnień i w sprytny sposób dzieli książkę na 2 części:

  • I Część – zapoznanie z charakterem i strukturą egzaminu, wymaganiami stawianymi kandydatom na poszczególnych poziomach oraz przykłady pism, zwrotów, korespondencji i cenne praktyczne wskazówki dotyczące m.in. działań, które warto podjąć przed egzaminem oraz w trakcie egzaminu. To ponad 110 stron, które dadzą Ci szczegółowe pojęcia o LCCI. Warto wspomnieć, że treść podzielona jest na 3 poziomy zaawansowania:
    • Poziom 2 (B1/B2 w skali CEFR)
    • Poziom 3 (B2/C1 w skali CEFR)
    • Poziom 4 (C1/C2 w skali CEFR)
  • II Część – rozwijanie i ćwiczenie umiejętności, które są wymagane przez London Chamber of Commerce and Industry. Poznasz wiele nowych słówek, fraz i struktur, które będą się pojawiać wielokrotnie na egzaminie, a w przyszłości również w życiu zawodowym. Bądź przygotowany w II części podręcznika na tłuste kompendium liczące prawie 400 stron!

Bardzo dużym udogodnieniem (popularnym w dzisiejszych czasach) jest dołączenie do książki nagrań w formacie MP3, które można pobrać ze strony wydawnictwa wpisując kod znajdujący się w książce. Stanowi to doskonałe dopełnienie nauki np. podczas podróży do pracy lub w trakcie treningu.

Co pozytywnie zaskakuje?

Podręcznik posiada KLUCZ, a to oznacza, że nadaje się doskonale do samodzielnej pracy. W wielu innych publikacjach brakuje tego elementu, co znacznie utrudnia naukę. W przypadku Success in Business Success in Life nie ma tego problemu. Kolejna rzecz to 9 stron ze specjalistycznym słownictwem ułożonym w kolejności alfabetycznej, które autorzy udostępniają na końcu książki. To naprawdę wygodne!

Podsumowanie

Przygotowanie się do egzaminu LCCI to ambitne przedsięwzięcie, które pochłonie dużo Twojego czasu i będzie wymagać sporo samozaparcia. Podręcznik Success in Business Success in Life to rzetelne źródło wiedzy oraz ćwiczeń, dlatego sprawdzi się idealnie zarówno jako materiał pomocniczy lub samodzielne narzędzie, które pomoże Ci przygotować się do zdobycia certyfikatu LCCI. Surową oprawę graficzną rekompensuje wartość merytoryczna na wysokim poziomie, dostęp do materiałów pomocniczych (nagrania MP3, klucz i słowniczek) oraz przystępna cena 59,90 pln. Pamiętaj, że bardzo dobrym uzupełnieniem treningu mówienia po angielsku są English Workshops, które prowadzimy w Centrum Warszawy. Sprawdź: English Workshops

Owocnej nauki!
MG


Książkę możesz kupić na stronie wydawnictwa: www.poltext.pl

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz