Noredink – gramatyka i pisanie po angielsku bez nudy.

Pisanie po angielsku to nie lada wyzwanie dla osób dorosłych, które nigdy porządnie nie ćwiczyły tej umiejętności pod okiem nauczyciela. Dziś mam dla Ciebie ciekawe narzędzie, które pomoże Ci rozwinąć poprawność i styl pisania wszelkiego rodzaju maili (jak pisać maile?, popularne błędy w autoresponderach), pism czy artykułów.

Noredink czyli bez czerwonego tuszu. Strona do nauki i ćwiczenia poprawności językowej, która poprowadzi Cie przez tajniki struktur i zagadnień gramatycznych i stylistycznych. W prosty i jasny sposób nie tylko poznasz teorię, ale również wyćwiczysz struktury, które są przydatne podczas pisania po angielsku.

Jak korzystać z Noredink?

Krok 1 Zakładamy darmowe konto.

Wchodząc na stronę Noredink musisz założyć konto, aby mieć dostęp do ćwiczeń. Klikamy w “sign up for free”.

Krok 2 Wybieramy nasze zainteresowania.

Wybieramy nasze zaintersowania klikając na dane zdjęcia aktorów, książek itd. Postaci przez Ciebie wybrane będą się pojawiały w zadaniach. Mało istotne rozwiązanie z perspektywy dorosłej osoby, ale dla dzieci i młodzieży może okazać się czymś przyciągającym ich uwagę.

Krok 3 Ćwicz pisanie po angielsku samodzielnie.

Po wybraniu wystarczającej listy osób i tytułów należy wybrać „Practice on your own!”, czyli ćwicz samodzielnie. Link zaznaczony czerwoną strzałką.

Jeśli nie znasz lub nie masz nauczyciela, który założył konto nie będziesz w stanie wejść do klasy. Nic straconego, ponieważ samodzielnie również możesz korzystać z tej platformy.

Krok 4 Wybierz temat.

Wybierz zagadnienie gramatyczne lub stylistyczne, które chcesz ćwiczyć. Tematów do wyboru jest ogromnie dużo. Weźmy za przykład „articles” czyli rodzajniki.

pisanie po angielsku

Krok 5 Mastery czyli mistrzostwo.

Wchodząc w dana lekcję widzimy poniższy tekst.

What is mastery?

To master a topic, you must demonstrate full understanding of that topic. Mastery is not about answering a set number of questions or spending a certain number of minutes on NoRedInk. Instead, mastery-based practice builds a tailored set of questions to meet your needs.

W dużym skrócie chodzi o biegłość, opanowanie czegoś na poziomie mistrza. Każdy temat należy wyćwiczyć na takim poziomie, aby sztuczna inteligencja “widziała”, że wiesz o co chodzi.

Wybieram pierwsze zadanie klikając „begin”. Druga lekcja jest zablokowana. Aby ją odblokować należy zaliczyć tą pierwszą.

Krok 6 Nauka albo praktyka

Mamy na razie 2 opcje do wyboru – praktyka i lekcja. Nieaktywny jest quiz i historia. W części „lesson”/lekcja uczysz się czym są rodzajniki. W części „practice”/praktyka zaznaczasz je w zdaniu.

pisanie po angielsku

„Sumbit answer” oznacza zatwierdź odpowiedź.

Krok 7 Dalsze kroki

Po skończonym ćwiczeniu możesz wybrać: „Exit practice”, żeby wyjść z części ćwiczeń, “Begin next topic”, żeby kontynuować ćwiczenia lub “Return to Pathway”, żeby zobaczyć swój progres.

Podsumowanie

Dla osób początkujących, które chcą ćwiczyć pisanie po angielsku zawartość strony może się wydawać zaawansowana, ale po bliższym zapoznaniu się z nią, okazuje się, że zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany student znajdzie tu obszary do zgłębiania.

To, co sprawia, że Noredink jest praktyczny i użyteczny to możliwość wyboru obszarów, które chcesz ćwiczyć, uczenie się swoim tempem, widoczność błędów oraz progresu, i co najważniejsze według mnie, nauka struktur i zagadnień istotnych w  rozwoju umiejętności pisania. Jeśli zdecydujesz się na naukę z tym narzędziem, daj znać jakie są Twoje wrażenia i odczucia!

Do usłyszenia!

-Karolina

One thought on “Noredink – gramatyka i pisanie po angielsku bez nudy.