Żegnajcie Błędy! – Angielski dla Polaków

Loading

Żegnajcie błędy

Rozumiem więcej niż sam jestem w stanie powiedzieć

On the other side. >> On the other hand.
How does she look like? >> What does she look like?
I think that yes. >> I think so.
I was very scary. >> I was very scared.
In the internet. >> On the internet.

Czy Tobie również zdarza się popełniać podobne błędy? Spokojnie, można temu zaradzić. Jest kilka użytecznych narzędzi na rynku, które w przyjemny sposób pomogą Ci pozbyć się złych nawyków. Dziś zwrócę Twoją uwagę na książkę Żegnajcie Błędy – Angielski dla Polaków, w której autorzy wrzucają na ruszt powszechne pomyłki lingwistyczne popełniane przez Polaków. Czemu tak się dzieje? W większości przypadków wynika to ze stosowania tzw. kalek językowych lub błędów typu „false friends”.

Kalki językowe – czy to diabeł jakiś?

Kalki językowe to nic więcej, jak przenoszenie zasad gramatycznych oraz dosłownego znaczenia słów na język obcy. Jest to bardzo często popełniany błąd wśród naszych rodaków. Przykład: „Zapraszam Cię na kawę” >> „I invite you for a coffee” >> „Allow me to get you a coffee” lub „Let me get you a coffee„. Inny przykład: „Bardzo lubię to piwo” >> „I very like this bear” >> „I really like this beer„.

False Friends

Innym typem popularnych błędów są wyrazy, które wyglądają lub brzmią tak samo w obu językach, ale mają zupełnie różne znaczenie:

Polski – Angielski
lunatyk – sleepwalker
wariat – lunatic
fart – luck
pierdzieć – fart

Na pewno rozumiesz już o czym mowa, więc zobaczmy, co czeka na Ciebie w książce Żegnajcie Błędy – Angielski dla Polaków.

Książka składa się z 7 części

  • Pierwsze 5 części to zestaw 25 dialogów wzorowanych na prawdziwych konwersacjach. Tło stanowią przeróżne historyjki, które są bardzo często dowcipne i tym samym łatwiejsze do zapamiętania. Na końcu każdej z 5 sekcji dialogowych znajdziesz TEST, dzięki czemu zweryfikujesz nabyte nowe umiejętności.
  • Część szósta to różnorodne aktywności pomocnicze (gra pamięciowa, porady językowe, transkrypcje z nagrań MP3).
  • W części siódmej znajdziesz 10 dodatkowych dialogów nagranych na MP3. Zwróć uwagę, że wszystkie dialogi, o których wspomniałem wcześniej (25 dialogów) również posiadają nagranie MP3. Wszystko jest czytelnie opisane, więc nie ma problemu ze znalezieniem konkretnego fragmentu, który będzie Cię interesował.

Pamiętaj! Książka posiada klucz do testów. To oznacza, że nadaje się idealnie do samodzielnej nauki.

Słowo na koniec

Żegnajcie Błędy – Angielski dla Polaków trafia na swoje miejsce honorowe wśród innych książek / narzędzi, które w ciekawy i efektywny sposób usprawniają naszą naukę języka angielskiego. Nie jest to podręcznik, który wyjaśni Ci wszystkie zasady gramatyczne, lecz źródło informacji i ćwiczeń, które poprawią Twoje komunikowanie się. Jeżeli uczęszczasz na warsztaty mówienia po angielsku English Workshops lub korzystasz z Zajęć Indywidualnych i chciałbyś wzbogacić swoją naukę, to książka na pewno przypadnie Ci do gustu. Pozycja skierowana jest do osób na poziomie B1-C1. Warto!

Książkę od wydawnictwa POLTEXT możesz kupić TUTAJ.


Czołem!
MG

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz