+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Improve Your Listening Skills – Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz angielski

Improve Your Listening Skills – Słuchaj ze zrozumieniem i ćwicz angielski

Improve Your Listening Skills

Od przybytku głowa nie boli

Jako stały bywalec English Workshops nie narzekam na brak kontaktu z językiem angielskim. Przynosi to oczywiście pożądane efekty, ponieważ nauka poprzez rozmowę to jedna z moich ulubionych form treningu. Od przybytku jednak głowa nie boli, więc zacząłem się zastanawiać, jak mógłbym urozmaicić moje zmagania z angielskim, szczególnie jeśli chodzi o poprawienie umiejętności rozumienia ze słuchu. Szukałem i szukałem, aż w końcu znalazłem coś interesującego. W moje ręce trafiła książka Eweliny Błońskiej – Improve Your Listening Skills od wydawnictwa Poltext. Przeczytaj koniecznie, co dobrego przygotowała dla nas autorka.

Parametry techniczne

Improve Your Listening Skills to podręcznik do samodzielnej nauki (zawiera KLUCZ) lub narzędzie wspomagające ten proces dla osób na poziomie B1+/B2. Wraz z książką otrzymujesz unikalny kod, który pozwala Ci pobrać dodatkową zawartość audio w formacie MP3. Jest to prawie 50 nagrań wysokiej jakości z udziałem przeważnie native speakerów posługujących się różnymi akcentami (Barrett Clemmensen Powell, Carlos Cruz, Wiktoria Mochol, Marcin Kostka, Olivia Terill, Gosia Sky, Sheila Kozieradzka, Graham Crawford, Colm Duffy). Podręcznik podzielony jest na 16 sekcji o bardzo różnorodnej tematyce, poczynając od zagadnień związanych ze zdrowiem i zwyczajami, a kończąc na biznesie i pracy, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak to działa?

Duże brawa dla autorki za przygotowanie porządnego wstępu. Dzięki takiemu podejściu będzie Ci znacznie łatwiej rozpocząć naukę. Poznasz użyteczne strategie, które ułatwiają Ci wykonywanie ćwiczeń oraz zrozumiesz jakie dobre zwyczaje powinny towarzyszyć podczas całego procesu edukacji. Każdy rozdział posiada glosariusz (przyczyni się to do wzbogacenia Twojego słownictwa), zestaw ćwiczeń, transkrypcję oraz klucz. Zadania są bardzo zróżnicowane. W jednych należy określić np. czy sformułowanie jest prawdziwe lub fałszywe, a w innych zostaniesz poproszony o uzupełnienie brakujących wyrazów.

Podsumowanie

Podręcznik posiada wszystko, co powinno posiadać dobre narzędzie przeznaczone do samodzielnej nauki angielskiego ze słuchu. Konstrukcja ćwiczeń oraz rozdziałów mogą stanowić dobry fundament do przygotowań np. pod certyfikat FCE. Książka jest również w przystępnej cenie, co stanowi dodatkowy walor i sprawi to, że nie pójdziesz z torbami. Po przerobieniu 3 rozdziałów mogę śmiało polecić tę pozycję każdej osobie, która pracuje nad poprawienie swoich umiejętności lingwistycznych. Sprawdź kilka zeskanowanych przeze mnie stron i pamiętaj, że podręcznik jest dostępny na stronie wydawnictwa POLTEXT >> TUTAJ.


Czołem!
MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

angielski online