+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego – JAK WYBRAĆ?

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego to wcale nieprosty i nieoczywisty wybór. Podstawowe pytanie brzmi – w czym dokładnie aplikacja ma Ci pomóc? Czy chcesz ćwiczyć gramatykę? Wolisz zacząć od poszerzenia zakresu słownictwa? A może zależy Ci wyłącznie na powtarzaniu słówek w formie cyfrowych fiszek? W moim artykule postaram się zbudować listę najbardziej użytecznych aplikacji, z których korzystam ja, lektorzy oraz studenci ASAP Speak&Play. Spis aplikacji będzie systematycznie aktualizowany, dlatego bądź czujny i sprawdzaj naszą stronę codziennie. Na dobry początek mogę Ci powiedzieć, że moje artykuły nie są sponsorowane i każda rekomendacja płynie z serca i rozumu, a nie na zlecenie korpo. Zatem… Go, go, go Space Marines! 👨‍🏫

Na pierwszy ogień – GRAMATYKA.

Moją ulubioną książką do nauki gramatyki angielskiej jest English Grammar In Use Raymonda Murphy’ego. Dlaczego? Ponieważ lubię usystematyzowaną strukturę teoretyczną i praktyczną, czytelne przykłady oraz odczuwalny progress z jasnym podziałem na lekcje. Uznałem, że sprawdzę, czy istnieje w sieci odpowiednik w formie aplikacji i nie zawiodłem się. English Grammar In Use możesz ściągnąć ze sklepu Google Play “prawie” za darmo. Napisałem “prawie”, ponieważ “for free” dostępny jest tylko pierwszy dział obejmujący podstawy czasów past i present. Przy korzystaniu z kolejnych nie obejdzie się bez wykupienia poszczególnych lub wszystkich lekcji. Cały pakiet kosztuje około 70-80 zł, w którym otrzymujemy aż 145 unitów + dodatkowe ćwiczenia!

najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Jak to działa?

Nauka angielskiego w English Grammar In Use podzielona jest na tematy obejmujące konkretny zakres materiału. Pierwszy z nich dotyczy czasu przeszłego oraz teraźniejszego (w sumie około 6 unitów). Za darmo możesz przećwiczyć Present continuous (I am doing), Present simple (I do), Past simple (I did) oraz Past continuous (I was doing). Każdy unit zbudowany jest z warstwy teoretycznej oraz praktycznej. Część merytoryczna opisuje w jasny i zwięzły sposób zasady posługiwania się daną strukturą. Podobnie jak w podręczniku znajdziesz ilustracje, przykłady oraz pułapki językowe. Aplikacja oferuje również nagrania audio, co pozwala uczyć się poprawnej wymowy. W części praktycznej zostaniesz porządnie przemaglowany setkami ćwiczeń. Zadania mają różną formę. Jednym razem zostaniesz poproszony o wypełnienie pustych miejsc, aby za chwilę przeskoczyć do wyboru prawidłowego zdania spośród 3 innych. Powiem krótko, ćwiczeń językowych jest tak dużo, że nawet osoba z wyjątkowym antytalentem do nauki angielskiego w końcu załapie “o co kaman”. 🙂

najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Technikalia

Nasza najlepsza aplikacja do nauki angielskiego (gramatyki) nie wymaga dużych zasobów systemowych, więc można ją uruchomić nawet na starszym telefonie. Zajmuje 600mb pamięci. Oprogramowanie działa szybko, nie zawiesza się, a nawigacja po interfejsie jest płynna i bardzo ładnie skaluje się na każdym urządzeniu. Nie żąda również dostępu do pierdyliona prywatnych rzeczy i to również cieszy.

Lista najlepszych aplikacji do nauki angielskiego – AKTUALIZACJA

Dziś poznałeś aplikację English Grammar In Use do nauki gramatyki angielskiej. Mam nadzieję, że moja rekomendacja sprawi, że przynajmniej ściągniesz wersję darmową i przetestujesz ją na swoim telefonie lub tablecie. W następnych odcinkach serii poznasz kolejne użyteczne narzędzia, bez których nauka nie byłaby tak łatwa i przyjemna. Pełna lista pozostałych aplikacji:

 

Duolingo – Darmowa aplikacja do samodzielnej nauki OD ZERA! Dostępnych jest bardzo dużo języków. Zaawansowana AI oraz mnóstwo ćwiczeń. SPRAWDŹ!

 

Słowo na koniec. Nie tylko aplikacje.

Pamiętaj, że nauka angielskiego ma wiele wymiarów i możesz się uczyć również za pośrednictwem gier komputerowych. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ. Daj znać w komentarzach pod artykułem, z jakich aplikacji do nauki angielskiego Ty korzystasz?

May your blades never dull!
/Michał

3 thoughts on “Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

angielski online