+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Brighty Got Lost – Zagubiony Świetlik do nauki angielskiego dla dzieci (PL/EN)

Brighty Got Lost – Zagubiony Świetlik do nauki angielskiego dla dzieci (PL/EN)

Zagubiony Świetlik

Brighty, also known by many other names…

Zagubiony Świetlik (Brighty Got Lost) w wersji dwujęzycznej ANG/POL to kolejna pozycja edukacyjna od wydawnictwa Poltext, którą z przyjemnością recenzuję. Naprawdę cieszę się, że mój pogląd o zepsutym świecie dorosłych i nawałnicy szkodliwych bajek z youtube rozsypuje się na kawałeczki, gdy w moje ręce trafia coś wartościowego i wychowawczego. Może to tylko bajka dla dzieci, a może coś znacznie więcej, co potrafi natchnąć do autorefleksji również nie jednego dorosłego. Do rzeczy!

A creature from Slavic folk mythology

Bohaterem książki Zagubiony Świetlik (Brighty Got Lost) jest tytułowy duszek, istota z natury dobra, która znalazła się w niesprzyjających okolicznościach gubiąc drogę do domu. W swojej podróży spotyka wiele dziwnych stworzeń, które są w zasadzie archetypami przeróżnych ludzkich charakterów. Raz trafia na żartownisia, który wykorzystuje jego dobre serce, a za chwilę mierzy się z wilkami ostrzącymi na niego kły. W bajce nie ma walki, ani żadnej formy przemocy. Rozwiązaniem są natomiast spryt, mądrość i odrobina szczęścia, które okazują się być niezastąpione w niebezpiecznej drodze do domu. Fajnie i szybko się to czyta. Można wrócić wspomnieniami do lat dzieciństwa.

It helps good people find their way in the darkness

Od strony technicznej książka jest bardzo ładnie wydana. Posiada twardą oprawę i piękne ilustracje przygotowane przez Adama Święcickiego. Historia jest opowiedziana w formie komiksu, co sprawia, że z łatwością przyciąga uwagę dzieci i kusi do sprawdzenia, co znajduje się na kolejnej stronie. Przygoda Świetlika zajmuje około 110 stron i zakończona jest zestawem ćwiczeń w postaci wykreślanek, krzyżówek i gier obrazkowych przygotowanych przez Magdę Witkowską. Dodatkowym bardzo ważnym atutem jest dostępność książki w postaci nagrań MP3. Zagubionego Świetlika możemy wysłuchać po polsku, po angielsku lub w wersji dwujęzycznej. Wymagany poziom do sięgnięcia po Brighty Got Lost to A1/A2 (początkujący). Pamiętaj, że na końcu artykułu znajdziesz kilka skanów z zawartością książki. SPRAWDŹ koniecznie!

Nauka poprzez zabawę…

To jedna z najefektywniejszych form nauki, która gwarantuje, że przyswajanie nowej wiedzy jest bardzo efektywne. Tym właśnie charakteryzuje się czytanie książek lub komiksów w formie dwujęzycznej. Wniosek jest jeden – warto spróbować, aby samemu się przekonać, jak to działa! Książka jest dostępna m.in. na stronie wydawnictwa w TYM miejscu i kosztuje około 33 zł. Jeśli interesują Cię książki dla dzieci, to koniecznie sprawdź recenzowaną przeze mnie baśń The Moon Tear of Adynis. Czołem!

/MG

3 thoughts on “Brighty Got Lost – Zagubiony Świetlik do nauki angielskiego dla dzieci (PL/EN)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online