+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Business English Magazine – Outbreak! The worst pandemic in history

Business English Magazine – Outbreak! The worst pandemic in history

Business English Magazine

Cześć! Miałem ostatnio przyjemność otrzymać od wydawnictwa ColorfulMedia nowy numer Business English Magazine 77/2020. Jeśli czytasz nasz blog to na pewno wiesz na czym polega nauka z Business English Magazine i możesz przejść dalej do akapitu “Co w trawie piszczy”. Jeżeli jesteś nową osobą na stronie ASAP Speak&Play lub pierwszy raz masz do czynienia z Business English Magazine, należy Ci się słowo wstępu.

Business English Magazine – co to takiego?

Business English Magazine to czasopismo do nauki języka angielskiego (szczególnie biznesowego). Charakterystyczne cechy gazety to zawsze aktualne, ciekawe i gorące tematy, przejrzystość oraz słowniczek z trudniejszymi zwrotami lub słowami, które napotkasz w artykułach. Czy wspomniałem coś o krótkich ćwiczeniach utrwalających? Zatem informuję – tak, są 🙂 Dodatkowym ułatwieniem jest dostęp do materiałów w formie nagrań MP3 oraz lista słówek do pobrania w pliku pdf ze strony business-english.com.pl. Pamiętaj, że wiele publikacji jest wzbogaconych o treści wideo, a na końcu każdego numeru znajdziesz bezpłatny dodatek do pobrania – w najnowszej odsłonie Business English Magazine jest to zestaw zwrotów nawiązujących ogólnie do “wzajemnego szacunku”. Sprawdź poniżej, co dobrego znajdziesz w najnowszym numerze!

Co w trawie piszczy?

  • Tematem głównym wydania maj/czerwiec jest oczywiście pandemia. Dowiesz się więcej m.in. na temat historii ludzkości w kontekście nękania jej od wieków przez zarazy, przeczytasz o współczesnych problemach epidemiologicznych (w tym o HIV i COVID-19) oraz zorientujesz się, jakie scenariusze na przyszłość piszą specjaliści. Bonusowo w dziale “Moments in History” poznasz całą historię WHO (The World Health Organization). Temat z okładki to ponad 200 nowych słówek!
  • Kolejną kwestią, jaką zajmują się redaktorzy, jest omówienie rosnącego trendu na super-realistyczne silikonowe maski. Czemu to służy? Kto z nich korzysta oraz jakie rodzi to konsekwencje i obawy? O wszystkim dowiesz się w najnowszym numerze Business English Magazine w rubryce “International”.
  • Dodatkowo zorientujesz się, jakie zawody nie są raczej zagrożone zmianami spowodowanymi pandemią. Poznasz historię złota, jego obecną wartość oraz jego potencjał w czasach kryzysu.
  • Gorącym tematem są również nadchodzące wybory w USA. Sprawdź kto ma szansę przeciwstawić się Trumpowi oraz dlaczego tak ważne jest zjednoczenie się demokratów, jeśli myślą na poważnie o wygraniu z urzędującym prezydentem.
  • Interesująca będzie dla Ciebie również historia pewnej business woman z Wietnamu, która jako pierwsza kobieta odniosła w tym regionie tak znaczący sukces. Nie zabraknie również wpisu o Malcolmie Gladwellu, który zdradzi sekret swojego sukcesu.
  • W dziel “Business Trends” poznasz bardzo ciekawy startup. Pewna grupa ludzi opracowała stacjonarne urządzenie z 4 przyciskami, które bada zadowolenie klienta np. z czasu spędzonego w restauracji. Nowatorski i inspirujący pomysł.
  • Dlaczego młode pokolenie coraz częściej porzuca swoją pracę bez uprzedzenia pracodawcy? Co wpłynęło na pojawienie się tego trendu? Jakie jest podłoże psychologiczne? Wszystko na ten temat znajdziesz w dziale “Coaching”.
  • Na koniec zrelaksujesz się czytając dział “Travel”, który przeniesie Cię w dzikie rejony Chile w całej swojej okazałości. Dowiedz się, jakie rejony warto zwiedzić, na co trzeba uważać oraz jakie liczby prezentuje ten kraj od strony biznesowej.

Słowo na koniec.

Nowy numer Business English Magazine to kolejna solidna porcja słówek, zwrotów, które są perfekcyjnie wykorzystane w formie ciekawych i wartościowych artykułów. Czasopismo do nauki języka angielskiego możesz zamówić na stronie ColorfulMedia w TYM miejscu lub w formie prenumeraty TUTAJ. Jeśli jesteś ciekaw zawartości, to koniecznie sprawdź kilka skanów, które dla Ciebie zrobiłem. Znajdziesz je pod artykułem. Czołem!
/MG

One thought on “Business English Magazine – Outbreak! The worst pandemic in history

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online