+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

English Matters – Magazyn dla uczących się angielskiego! nr 82

English Matters – Magazyn dla uczących się angielskiego! nr 82

English Matters

Kończy się czerwiec, ale nie jest jeszcze za późno, aby sięgnąć po magazyn English Matters od ColorfulMedia (wydanie maj/czerwiec 2020). Pamiętaj, że każdy artykuł w English Matters odnosi się do prawdziwych wydarzeń, osób i miejsc, co zdecydowanie uatrakcyjnia treść. Dodatkowo teksty zostały nagrane w formacie MP3, co sprawia, że szybciej nauczysz się wymowy nowych słówek.  Co do słówek… Pobierzesz je za darmo w formacie pdf. A teraz do rzeczy. Sprawdźmy, co dobrego znajdziesz w najnowszym numerze English Matters. Wybrałem wg mnie najciekawsze tematy.

Atrakcyjne tematy = Twoja uwaga = Efektywniejsza nauka!

  • This and That – W tym rozdziale znajdziesz przeróżne ciekawostki. Dowiesz się m.in. czegoś na temat Epigenetyki i zmian ekspresji genów, poznasz różnicę pomiędzy zjawiskiem Aurora Borealis vs Aurora Australis oraz przybliżony Ci zostanie lud Maorysów.
  • Sound & Speech – Przećwiczysz dźwięk /ŋ/, dowiesz się m.in. kiedy należy porzucić dźwięczne “g”, aby go nie wymawiać np. w takich słowach, jak “strong” lub”bring”.
  • People and Lifestyle – W Europie coraz większe znaczenie ma problem nierówności pomiędzy osobami zamożnymi, a biednymi. Znaczna grupa społeczeństw biednieje i English Matters przygląda się temu badawczym okiem. Dodatkowo m.in. problematyka FOMO, czy Ty też cierpisz na to schorzenie?
  • CultureMarketing Mishaps, czyli czyli najbardziej znane wpadki w marketingu. Dowiesz się również, dlaczego historia London Bridge jest wyjątkowa. Nawet nie przypuszczasz, jak stary jest to most oraz jak wiele razy skupiał na sobie uwagę władców i zamożnych. Prawdopodobnie zainteresujesz się również tematem tzw. “internetowych czelendży”, czyli dlaczego ludzie masowo wysypują sobie na głowę kubły z kostkami lody?
  • Conversation Matters – Mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo słówek i zdań dotyczących wpadek, pomyłek i wypadków. Bardzo praktyczne i przydatne w życiu.
  • Controversial Debate Topics – Tym razem porozmawiamy o równości/nierówności płci oraz o mankamentach z tym związanych.
  • Tips – Poznaj użyteczne skróty na klawiaturze Shortcut Keys, aby Twoje życie w biurze było łatwiejsze i przyjemniejsze 🙂
  • Language (wytnij i zachowaj) – Some or Any? Poznaj różnice w stosowaniu tych słów i wykonaj ćwiczenia. Poza tym zapoznaj się z tematem numeru, czyli jak na amen opanować czasy języka angielskiego. Dużo wskazówek i świetnych sprawdzonych rozwiązań, które ułatwią Ci zapamiętanie.

Podsumowanie

Jeśli szukasz materiałów do nauki angielskiego to English Matters należy do jednych z przyjemniejszych i praktycznych narzędzi. Nauka z English Matters jest wygodna, a do tego pozwala Ci poznać trendy oraz bieżące problemy świata. To również doskonałe źródło dla nauczycieli, którzy szukają inspiracji na swoje zajęcia. Cena standardowa dwumiesięcznika to 12,90 pln i dostępny jest np. TUTAJ, na stronie ColorfulMedia. Pssss… Jeśli naprawdę lubisz się uczyć angielskiego, to sprawdź jeszcze najnowszy Business English Magazine. Więcej na ten temat piszę TUTAJ. Czołem! /MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online