Baśń o Złej Królewnie – A Tale of an Evil Princess do Nauki Angielskiego

Baśń o Złej Królewnie, czyli…

piękna i pouczająca opowieść o młodej kobiecie, która odkrywa jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze i dlaczego warto jest mieć serce dla drugiej osoby. Treść książki jest pozbawiona przemocy i popularyzuje najszlachetniejsze ludzkie odruchy. Ukazuje wspaniałą przemianę tytułowej królewny, która z bezdusznej i rozpieszczonej arystokratki staje się pełną zrozumienia, dojrzałą i zrównoważoną osobą. Jej metamorfoza poprzedzona jest różnymi, dziwnymi zdarzeniami, którym smaku dodają napotkane po drodze intrygujące i tajemnicze postacie przedstawione za pomocą świetnej, komiksowej kreski autorstwa Katarzyny Aziukiewicz.

Strona techniczna

Książka posiada twardą oprawę i składa się z około 110 pięknie ilustrowanych stron. Całość napisana jest w języku polskim i angielskim, co oznacza że dziecko z łatwością będzie się uczyło nowych słów i wyrażeń. Dodatkowo wydawca dołącza darmowe nagranie MP3 w 3 wersjach: polskiej, angielskiej i dwujęzycznej (zdanie po zdaniu). To ważny walor, dzięki któremu młody czytelnik będzie mógł również trenować poprawną wymowę po angielsku. Bardzo istotnym elementem jest dodanie na końcu książki ćwiczeń w postaci wykreślanek, łączeń w pary, zdań z lukami oraz krzyżówek. Nie zabrakło również słowniczka. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy zacny zestaw do nauki angielskiego, który wciągnie nawet najbardziej wybrednego uczniaka 🙂

Słowo na koniec

Baśń o Złej Królewnie – A Tale of an Evil Proncess od wydawnictwa POLTEXT to kolejna wartościowa pozycja skierowana głównie do dzieci, ale czy tylko? Otóż nie, dlatego śmiało mogę ją również polecić osobom dorosłym, które rozpoczynają przygodę z językiem angielskim i szukają miłej, lekkiej treści z dobrym zapleczem metodologicznym. Książka jest do kupienia na oficjalnej stronie POLTEXT w TYM MIEJSCU. PS Zrobiłem dla Ciebie kilka skanów z wnętrza książki. Są na końcu recenzji – SPRAWDŹ!

Czołem, MG