+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Business English Magazine 79/2020 (wrzesień / październik)

Business English Magazine 79/2020 (wrzesień / październik)

Business English Magazine

Nauka angielskiego to złożone przedsięwzięcie. Aby osiągnąć sukces nie wystarczą Ci 60 minutowe lekcje raz w tygodniu. Proces nauki musisz wzbogacić wytężoną pracą własną. Co się na nią składa? Jest to oczywiście odrabianie prac domowych, ale również m.in. ustawianie angielskich napisów w filmach, korzystanie z anglojęzycznych interfejsów oraz czytanie książek i czasopism w języku angielskim. No właśnie, czasopisma w języku angielskim, ale które wybrać? W pierwszej kolejności polecam Ci sięgnąć po Business English Magazine od ColorfulMedia. Tak się składa, że trzymam w rękach najnowsze wydanie czasopisma, dlatego opowiem Ci, co dobrego znajdziesz w ostatnim numerze!

Dla kogo jest Business English Magazine?

Business English Magazine to czasopismo dla osób uczących się angielskiego, zainteresowanych kulturą, informacjami ze świata polityki, historią, podróżami oraz biznesem. Każdy artykuł zawiera spis przetłumaczonych trudniejszych słówek użytych w tekście, co zdecydowanie ułatwia naukę. Dodatkowo wszystko dostępne jest do odsłuchania w formacie MP3, co otwiera Ci drzwi do treningów rozumienia ze słuchu oraz ćwiczenia poprawnej wymowy. Dwumiesięcznik od ColorfulMedia to również znakomita rozgrzewka przed sięgnięciem po bardziej zaawansowaną prasę anglojęzyczną.

Co m.in. znajdziesz na 80 stronach Business English Magazine?

Spośród wszystkich tematów wybrałem dla Ciebie te najciekawsze:

 • IN BRIEF – Czy wiedziałeś, że zajęcia na Harvardzie będą w 2021 roku realizowane tylko w formie ONLINE? UWAGA! Czesne 50 000$ nie ulegnie zmianie.
 • MOMENTS IN HISTORY – Poznaj historię brytyjskiej rodziny królewskiej od roku 871 do teraz. Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą.
 • ENVIRONMENT – Czy energia nuklearna powinna stanowić część nowego “Green Mix”?
 • INTERNATIONAL – Sprawdź indyjski MEGAPROJECT, czyli ambitny plan połączenia Delhi z Mumbai z niespotykanym dotychczas rozmachem.
 • INTERNATIONAL – Dlaczego niektórzy reklamodawcy bojkotują Facebooka? Słyszałeś o #StopHateForProfit?
 • INTERNATIONAL – Jak bardzo zmieni się edukacja wyższa? Czy ktoś potrzebuje jeszcze wiedzy akademickiej w znaczeniu, które znamy?
 • INTERNATIONAL – Czy to możliwe, aby raper Kanye West miał szansę zostać prezydentem USA? Czy to jakiś żart?
 • INTERNATIONAL – Poznaj postać Kamaly Harris, osoby wybranej przez Joe Bidena na zastępce prezydenta USA (jeśli oczywiście wygrałby wybory).
 • INTERNATIONAL – Rośnie moda na “farmy wertykalne”. Sprawdź, co jest na rzeczy!
 • COVER STORY – Poznaj Ursulę von der Leyen uznawaną przez wielu za najbardziej wpływową postać w UE.
 • BUSINESS TRENDS – Dowiedz się o nowym trendzie D2C. O B2B lub B2C na pewno słyszałeś, więc czym jest D2C?
 • BUSINESS TRENDS – Dlaczego zdaniem analityków praca zdalna zostanie już z nami na zawsze?
 • COACHING – Prowadzenie biznesu jest jak prowadzenie wojny. Sprawdź, jakie techniki wojenne można wykorzystać w firmie.
 • TRAVEL – Witamy w SAMOA, czyli polinezyjskiej perle. Wybierz się w podróż w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.
 • MANAGING PEOPLE – Słyszałeś coś o MOOCs? Zobacz, jak kursy online rewolucjonizują Twoje życie.

Na końcu znajdziesz bardzo przydatny Conference Calling, czyli obszerny zestaw dialogów, które ułatwią Ci działanie podczas telekonferencji biznesowej. Nauczysz się najpopularniejszych zwrotów oraz dowiesz się, co oznaczają m.in. skróty “idk”, “tbh”, “btw” lub “thx”. Podobno od nadmiaru głowa nie boli, dlatego pomocny może się okazać dla Ciebie bezpłatny dodatek “Tips and advice for your firm’s website” dostępny w wersji cyfrowej do pobrania ze strony business-english.com.pl

Słowo na koniec

Jeśli poszukujesz efektywnego narzędzia do nauki angielskiego w atrakcyjnej i przystępnej formie to Business English Magazine jest dla Ciebie. Siłą czasopisma jest jego treść, która nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, miejsc oraz ludzi. Dzięki temu masz poczucie, że trzymasz w rękach profesjonalną prasę, a nie kolejny zestaw wyimaginowanych historyjek do nauki angielskiego. Jest to świetny trening przed sięgnięciem po bardziej zaawansowane czasopisma anglojęzyczne. Business English Magazine możesz znaleźć na oficjalnej stronie wydawcy ColorfulMedia w tym miejscu.

Czołem!
MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online