The Tale of Peter Rabbit

The Tale of Peter Rabbit to jedna z najpopularniejszych bajek dla dzieci, która dostępna jest teraz również w wersji dwujęzycznej do nauki angielskiego! To już czwarta pozycja dla najmłodszych (i nie tylko) od wydawnictwa POLTEXT, którą mam przyjemność Ci przedstawić. Gorąco polecam zerknąć na poprzednie zrecenzowane bajki dla dzieci, które znajdziesz tutaj:

Niesforny Piotruś Królik

Podobnie jak w przypadku poprzednio opisywanych przeze mnie bajek, Historia Piotrusia Królika autorki Beatrix Potter to przygoda z morałem pozbawiona przemocy oraz innych rzeczy, które mogłyby wywoływać negatywne emocje. Opowieść opowiada o niesfornym Piotrusiu Króliku, który na własnej skórze przekonuje się, dlaczego warto słuchać się zaleceń mamy. Ujmując to bardziej precyzyjnie – dlaczego nie wolno wkradać się do cudzego ogródka! 🙂 Nasz futerkowy bohater spotyka na swojej drodze wiele zagrożeń oraz postaci, które budują wspaniałą przygodę zakończoną happy endem, czyli bezpiecznym powrotem do domu.

Piotruś Królik uczy angielskiego, jak mało kto!

The Tale of Peter Rabbit posiada twardą oprawę oraz 80 stron przygody zredagowanej w dwóch językach – w angielskim i polskim. To świetny, sprawdzony zabieg, który znacznie usprawnia proces nauki. Należy zaznaczyć, że razem z papierowym wydaniem książki otrzymujemy również wersję audio. To oznacza, że dziecko może samodzielnie czytać, jednocześnie słuchając nagrania utrwalając angielską wymowę. Mało tego! Książka jest wypełniona po brzegi różnego typu ćwiczeniami, które wzbogacają proces nauki. Znajdziesz tu dziesiątki wykreślanek, krzyżówek, zagadek, rebusów oraz przydatne słowniczki. Będziesz również zaskoczony ilością ciekawostek przyrodniczych dotyczących życia i zwyczajów królików, na które natkniesz się podczas lektury. Wszystko zwieńczone jest pięknymi ilustracjami autorstwa Beaty Kuleszy – Damaziak, które znakomicie podkreślają klimat opowieści i nadają jej komiksowego charakteru.

Jak złapać pana Królika?

Książka dedykowana jest dzieciom, które potrafią już czytać i chcą uczyć się angielskiego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby osoba dorosła na poziomie A1/A2 również sięgnęła po Piotrusia Królika. Struktury zdań, słownictwo i gramatyka są uniwersalne, dlatego każdy znajdzie w niej coś wartościowego w lekkiej i przyjemnej relaksacyjnej formie 🙂 Jak złapać pana Królika? Piotruś Królik czai się TUTAJ. Dobrej lektury!

Czołem,
MG

2 thoughts on “The Tale of Peter Rabbit – Historia Piotrusia Królika do nauki angielskiego dla dzieci (PL/EN)