+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Ucieczka z Piekła – A Way Out of Hell – Kryminał do nauki angielskiego

Ucieczka z Piekła – A Way Out of Hell – Kryminał do nauki angielskiego

A way out of hell

Nauka angielskiego to coś więcej niż spotkania

z lektorem i podręcznik…

Nauka angielskiego to złożony i trudny proces, który wymaga znacznie więcej, niż 1 lub 2 lekcji tygodniowo z lektorem. Bardzo istotną rolę w procesie poznawania języka obcego odgrywa motywacja oraz samodzielna nauka. To naprawdę ważne, abyś m.in. zmienił interfejs w telefonie na angielski, włączał angielskie napisy w filmach oraz czytał książki i czasopisma po angielsku. Nawiązując do lektur, zapewne zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Czym się kierować szukając książki do samodzielnej nauki? Czy powinien to być podręcznik, czy np. anglojęzyczna beletrystyka? Pomogę Ci odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie angielskiego kryminału „Ucieczka z piekła” („A way out of hell”) od wydawnictwa Edgard. Przekonasz się, że będąc na poziomie B1 możesz spokojnie zanurzyć się w świat literatury anglojęzycznej.

Ucieczka z Piekła – Prawdziwy kryminał

czy wydmuszka?

Ucieczka z Piekła („A Way Out of Hell”) to rasowy kryminał, którego akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii. Bohaterem książki jest młody, dociekliwy chłopak, którego wuj zginął w dziwnych okolicznościach. Młodociany mężczyzna nabiera podejrzeń, gdy uświadamia sobie, że kontrowersyjna działalność dziennikarska nieboszczyka mogła mieć istotny wpływ na jego śmierć. Czy wuj zajmujący się intrygami oraz korupcją największych szych w UK popełnił samobójstwo, czy został zamordowany? Jak bezwzględne i pamiętliwe może być środowisko polityki, biznesu i mediów?

Tym wstępem autor Timothy Tudor Hart zaprasza Cię do dobrze napisanej historii pełnej zwrotów akcji oraz nietuzinkowych postaci. Książka napisana jest językiem literackim, dlatego czyta się ją przyjemnie, bez złudzenia, że mamy do czynienia z „tanią historyjką” na potrzeby nauki angielskiego. Daję za to duży plus, ponieważ stanowi to doskonały trening przed sięgnięciem po inne anglojęzyczne kryminały.

Jak się z tego uczyć?

Ucieczka z Piekła – A Way Out of Hell dedykowana jest osobom na poziomieB1-B2 i znajduje to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dobór słów, złożoność zdań oraz poziom trudności ćwiczeń odpowiadają temu, co podaje wydawca. Książka napisana jest na ponad 150 stronach z podziałem na 26 rozdziałów, które zawierają część beletrystyczną oraz ćwiczenia z kluczem i słowniczek. Taki podział jest dobry, ponieważ pozwala na przyswajanie małych części materiału, co jest bardziej skuteczne w nauce angielskiego. Na każdej stronie otrzymujesz dodatkowo pomoc w postaci rozpisanych i przetłumaczonych na marginesie trudniejszych słów. Praca z tekstem jest przyjemna i absorbująca. Przećwiczysz skutecznie czytanie ze zrozumieniem, utrwalisz nowe słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne. Będziesz niejednokrotnie zaskoczony, jaki wysiłek intelektualny sprawią Ci ćwiczenia polegające m.in. na łączeniu synonimów / antonimów lub uzupełnianiu zdań.

Podsumowanie

Ucieczka z Piekła – A Way Out of Hell stanowi świetną odskocznię od typowych podręczników do nauki angielskiego. Otrzymujesz wciągającą fabułę dopasowaną do Twojego poziomu, tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach, różnorodne ćwiczenia z kluczem odpowiedzi oraz obszerny słowniczek na końcu książki. Dodatkowo zauważyłem ciekawą rzecz. Czytając książki po angielsku jestem w stanie lepiej zapamiętać fabułę. Jest to po części rezultat wracania do tekstu w ramach ćwiczeń oraz efekt wytężonej pracy mózgu na wysokich obrotach, które towarzyszą mu za każdym razem, kiedy sięgasz po materiał w obcym języku. Czy podobne efekty zauważysz również u siebie? Sprawdź! Książkę możesz znaleźć TUTAJ.

Czołem!
MG

angielski online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online