+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

English Matters 84 – Magazyn dla uczących się języka angielskiego

English Matters 84 – Magazyn dla uczących się języka angielskiego

English Matters

Czy należysz do grupy ludzi uczących się języka angielskiego? Jeśli tak to sprawdź, dlaczego warto korzystać z dodatkowych narzędzi, które urozmaicają i usprawniają proces nauki. Jednym z nich jest anglojęzyczne pismo ze słowniczkiem – English Matters. Czytaj, odkrywaj świat oraz ucz się nowych słówek i zwrotów w atrakcyjnej formie. English Matters to prawdziwi ludzie, wydarzenia oraz wiadomości ze świata polityki i biznesu. To ciekawy magazyn sam w sobie, ale również narzędzie, które przygotuje Cię do sięgnięcia po bardziej zaawansowaną prasę anglojęzyczną. Zobacz, co znajdziesz w najnowszym numerze English Matters 84. Wybrałem wg mnie najciekawsze tematy:

W najnowszym numerze English Matters:

 1. This&That – Poznaj tajemnice działania wulkanów oraz 3 sprytne rozwiązania, które ułatwią Ci codzienne życie. Korzystasz z komunikatora Zoom? Dowiedz się, na czym polega tajemnica sukcesu popularnej aplikacji.
 2. Phonemic Symbols – Tym razem porozmawiamy o homofonach, czyli słowach, które wymawiamy tak samo, ale ich znaczenie jest różne. Dużo przykładów + wersja AUDIO MP3!
 3. TikTok Hype – Przeczytaj o jednej z najpopularniejszych aplikacji używanej przez setki milionów ludzi każdego dnia. Skąd ten fenomen?
 4. Handcrafts Come in Handy – Czy rzeczy ręcznie robione mają sens, jeżeli wszystko możemy kupić w pobliskim sklepie? Okazuje się, że tak! Dlaczego tak jest?
 5. The Arts of Callisthenics – Czyli jak ćwiczyć swoje ciało bez korzystania z siłowni. To są naprawdę wymagające ćwiczenia, które wykonasz sam w domu.
 6. Graham Norton: A Life Full of Laughter – Zajrzyj za kurtynę jednego z popularniejszych show w UK. Jak działa wielka machina rozrywkowa?
 7. Day by Day on the American Frontier – Czyli zapiski z amerykańskiego pogranicza z okresu 17 wieku. Początki były piekielnie trudne dla kolonistów. Walczyli o życie każdego dnia!
 8. Enduring Natural Disaster – Przetrwać i przeżyć to jedno, ale poznać użyteczne słownictwo i zwroty dotyczące np. komunikatów służb ratowniczych to drugie. Trzecia sprawa to zrozumieć wołanie o pomoc drugiej osoby. Wszystko znajdziesz w najnowszym English Matters.
 9. Be Wise – Immunise – “To vaccinate or not to vaccinate”, czyli rozprawka na temat tego, czy szczepić się, czy nie? Poznaj “za” oraz “przeciw” i zbuduj własną opinię na ten temat.
 10. Be Brave, There’s Money to Save! – Przeczytaj poradnik na temat oszczędzania pieniędzy. Może okazać się to przydatne, szczególnie w dobie Covida. Warto sprawdzić!
 11. Many Shades of Meanings – Przezabawne i podstępne wielokrotne znaczenia jednego słowa. Jest ich więcej, niż Ci się wydaje…
 12. Eco-Friendly Travel – Temat numeru. Podróżuj i dbaj jednocześnie o środowisko. Czy tak się w ogóle da? English Matters udowadnia, że TAK!
 13. Rack Your Brain – Przerwa na ćwiczenia. Utrwal nowe słowa i zwroty.
 14. Charlie Puth – We Don’t Talk Anymore – Angielski na bazie piosenki młodej gwiazdy pop? Dlaczego nie?

Słowo na koniec

English Matters to niedrogie (12,90 zł), ale bez wątpienia zarazem bogate źródło wiedzy dla uczących się języka angielskiego. Na ponad 40 stronach znajdziesz dużo interesującej treści, słowniczki oraz nagrania MP3 do ściągnięcia ze strony ColorfulMedia. Dodatek “Job Search” może natomiast okazać się niezastąpiony przy poszukiwaniu pracy. Nie trać czasu i ucz się razem z nami.

Najnowszy numer English Matters w wersji papierowej znajdziesz TUTAJ lub w edycji cyfrowej TUTAJ. Miłośników prenumerat zapraszam TU. Daj znać w komentarzu, czy korzystasz  z innych ciekawych narzędzi oraz co sądzisz o takiej formie nauki? Czołem!


MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online