Angielski dla Leniwych – Nowatorska Metoda
angielski online

Liczba osób zainteresowanych samodzielną nauką angielskiego rośnie, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej przydatnych narzędzi. Niezależnie od tego, czy są to czasopisma lub książki, warto wybrać coś dla siebie, aby uatrakcyjnić i poprawić proces poznawania języka obcego. Dziś przyglądam się pozycji od wydawnictwa Poltext – Angielski dla Leniwych (ćwiczenia), której premiera odbyła się kilka dni temu. Książka sprawuje się dobrze, jako dodatek do podręcznika oraz jako niezależne źródło przepełnione po brzegi gramatyką. Sprawdź, co czeka na Ciebie na ponad 220 stronach.

 

Powoli, Spokojnie, bez Ciśnienia

 

Jak sam tytuł wskazuje, książka skierowana jest do osób, które narzekają na brak czasu oraz mają problem ze zmotywowaniem się do nauki. Narzędzie dedykowane jest dla adeptów na poziomie A1-B2. Formuła przyswajania wiedzy to nowatorska i zarazem nieskomplikowana metoda polegająca na:

 

ZOBACZ >> ZROZUM >> ZAPAMIĘTAJ

 

Twórcy Angielskiego dla Leniwych rekomendują, aby ćwiczenia wykonywać wybiórczo i bez pośpiechu. Konstrukcja książki sprzyja temu zaleceniu i rzeczywiście, wykonywanie jednego lub dwóch ćwiczeń dziennie jest efektywne. Nie obejdzie się oczywiście bez powtórek.

Metoda nauki w Angielskim dla Leniwych kładzie przede wszystkim nacisk na wizualizacje i skojarzenia. Na końcu artykułu znajdziesz przykładowe skany z książki, gdzie m.in. przekonasz się, jak wygląda specjalny słowniczek wizualny. To właśnie na jego podstawie zaczniesz kojarzyć składowe części gramatyki angielskiej i w końcu ją zrozumiesz 🙂

Ćwiczenia mają charakter dobrze Ci znany. Napotkasz wykreślanki, uzupełnianie zdań, szukanie słów z kontekstu, krzyżówki, rozsypanki i dopasowywanie znaczeń. Na końcu książki jest klucz, co potwierdza, że jest to narzędzie do samodzielnej nauki.

 

Zakres Tematyczny

 

Przy pomocy Angielskiego dla leniwych przejdziesz przez całą gramatykę angielską do poziomu B2. To naprawdę obszerny zakres materiału, dlatego przedstawię Ci skróconą rozpiskę tematów. Pamiętaj jednak, że pełny spis treści znajdziesz na końcu artykułu w formie skanów.

 1. Co to jest zdanie? – Wyjaśnienie pojęć podmiotu, orzeczenia i dopełnienia
 2. Rzeczownik – Omówienie podstaw
 3. Czasy Gramatyczne – Czasy proste, ciągłe, Perfect, Perfect Continuous
 4. Zdania Twierdzące, Przeczenia i Pytania – Czyli coś, bez czego ani rusz!
 5. Zdanie – Podmiot i orzeczenie
 6. Kłopotliwe czasowniki – Wyrazy o podobnym znaczeniu, czasowniki złożone, bezokoliczniki etc.
 7. Przymiotniki i przysłówki – Coś Ci to mówi?
 8. Strona Bierna i Podobne Struktury – M.in. zastosowanie, budowa, strona zwrotna
 9. Mowa Zależna – M.in. sugestie, nakazy, prośby
 10. Okresy Warunkowe – Zdania względne i rozszczepione
 11. Inne Zdania Złożone – Więcej przykładów
 12. Lepiej, żebyś… – Czyli o sugestiach i życzeniach
 13. Subject – Verb – Object, ale… czy na pewno? – Emfaza, inwersja, fronting, elipsa

Podsumowanie

 

Sam widzisz, że zakres materiału jest ogromny. Niektóre z tych rzeczy brzmią złowrogo, ale nie przejmuj się. Wszystko zostało sensownie wyjaśnione. Jesteś w dobrych rękach, ponieważ książkę redagują doświadczeni angliści i nauczyciele, którzy znają się na rzeczy. Za całokształt Angielskiego dla Leniwych odpowiadają Marta Fihel oraz Katarzyna Kanczurska.

Pamiętaj, że książka jest dostępna na stronie wydawnictwa w TYM miejscu. Czytaj, staraj się zrozumieć i zapamiętuj. Powodzenia! /MG

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz