Dobre kryminały do nauki angielskiego. The Chinese Puzzle + Ćwiczenia

Loading

dobre kryminały

Jeśli interesują Cię dobre kryminały, a dodatkowo chciałbyś ćwiczyć język angielski to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Dziś przedstawię Ci mrożącą krew w żyłach opowieść „The Chinese Puzzle” (Chińska układanka) Kevina Hadleya od wydawnictwa Edgard. Przeczytaj mój artykuł i dowiedz się: Czego dotyczy kryminalna historia? Jak uczyć się z takiej książki? Jaki poziom angielskiego wystarczy, aby po nią sięgnąć? Jakie ćwiczenia utrwalające na Ciebie czekają? Check this out!

 

Chińska Układanka w Warszawie

 

Jak przystało na rasowy kryminał, historia jest klimatyczna, tajemnicza i dobrze wodzi czytelnika za nos. Dla mieszkańców lub bywalców Warszawy dodatkowym łakomym kąskiem jest umiejscowienie akcji w stolicy naszego kraju. Czy opowiadana historia ogranicza się jednak tylko do tego miejsca? To sprawdzisz sam, czytając książkę.

Tematyka kryminału jest kusząca i wiarygodna. Dotyczy wpływowych businessmanów, skorumpowanych polityków oraz przetargów na infrastrukturę realizowanych przez chińskie konsorcja. Jak niewyobrażalnie duże pieniądze za tym stoją? Jakie tajemnice państwowe są przekazywane? O tym m.in. jest ta książka, której bohater, polski detektyw podejmuje śledztwo wbrew rozkazom przełożonych. Dokąd zaprowadzi go ta decyzja? Co dla pieniędzy są w stanie zrobić ludzie? Przeczytasz o tym ze smakiem w Chińskiej Układance i nie zawiedziesz się.

 

Walory Edukacyjne

 

Książka przeznaczona jest dla osób na poziomie B2-C1. Duża część słownictwa będzie dla Ciebie nowa i wymagająca. Nie stresuj się jednak. Do dyspozycji otrzymasz m.in. tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach. To zdecydowanie ułatwia czytanie książki i pomoże Ci w nauce. Dodatkowo na końcu książki znajdziesz słowniczek z ponad 800 angielskimi słowami!

Kryminał podzielony jest na 49 rozdziałów. Dzięki temu będzie Ci znacznie wygodniej nawigować po książce oraz z większą łatwością przyswoisz nową wiedzę. Do dyspozycji otrzymasz 80 urozmaiconych ćwiczeń, na które składają się: wykreślanki, uzupełnianie pustych miejsc w zdaniach, łączenie synonimów lub antonimów oraz ćwiczenia na rozumienie tekstu.

 

angielski online

Podsumowanie

 

Czytanie książek po angielsku to wg mnie jedna z najlepszych metod uczenia się angielskiego. To szansa na poznanie naturalnego języka, jego współczesnych struktur gramatycznych oraz kolokwializmów i niuansów znaczeniowych. Wyobraź sobie, ile razy w trakcie czytania książki Twój mózg zarejestruje daną strukturę lub słowo? Czy po 10 lub 20 razie będziesz w stanie zapamiętać w końcu dany zwrot? Na pewno TAK i jest to duży walor tej formy obcowania z językiem angielskim.

Znasz inne książki godne polecenia, z których fajnie można się uczyć angielskiego? Daj znać o tym w komentarzu. Pamiętaj, że „The Chinese Puzzle” (Chińska Układanka) możesz kupić na stronie wydawnictwa w TYM MIEJSCU. Poprzedni recenzowany przeze mnie kryminał „A Way Out of Hell” (Ucieczka z Piekła) znajdziesz TUTAJ. Dobrej lektury! 🙂 /MG

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz