144 Najważniejsze Angielskie Rzeczowniki

Loading

144 najważniejsze angielskie rzeczowniki

144 Najważniejsze Angielskie Rzeczowniki to książka, która stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie nauki angielskiego. Nie jest to podręcznik, ani książka dwujęzyczna. Jak więc się z tego uczyć? Przede wszystkim z pasją i motywacją do poznawania języka angielskiego na podstawowym lub bardziej szczegółowym poziomie (A1-B2). Będziesz zaskoczony, ile zastosowań i znaczeń mają popularne, angielskie rzeczowniki. Do dzieła!

 

144 Najważniejsze

Angielskie Rzeczowniki ASAP!

 

144 najważniejsze angielskie rzeczowniki to starannie wyselekcjonowane słowa spośród 5000 najczęściej używanych w języku angielskim. Kolejność pochodzi ze słownika „A Frequency Dictionary of Contemporary American English. Zestawienie powstało na bazie 385 milionów angielskich tekstów, co robi naprawdę wrażenie!

 

Repetitio est mater studiorum

 

Opracowanie każdego rzeczownika składa się z sekcji:

  • ŁATWE – użycie rzeczownika w prostych zdaniach, najpopularniejsze znaczenie
  • TRUDNE – bardziej skomplikowane konstrukcje gramatyczne, np. rzeczowniki złożone
  • IDIOMY/ZWROTY – związki frazeologiczne z użyciem rzeczownika (zapomnij o kalkach językowych)
  • CIEKAWOSTKI – chwila oddechu po wytężonym wysiłku intelektualnym (błyskotliwe myśli znanych osób, dowcipy i przysłowia)

 

Powtarzanie jest matką nauki” – głosi łacińska sentencja, dlatego pamiętaj, że bez powtórek nie nauczysz się nowych słówek. 144 Najważniejsze Angielskie Rzeczowniki ułatwiają ten proces, ponieważ słowa przedstawiane są Ci zawsze w szerszym kontekście.

 

Przykład:

 

Rzeczownik „CHILD

  • ŁATWE – When I was a child we lived in a small village in the south Poland. (Kiedy byłem dzieckiem, mieszkaliśmy w małej wiosce na południu Polski).
  • TRUDNE – Women decide to have their first child later in life. (Kobiety decydują się na pierwsze dziecko coraz później).
  • IDIOMY / ZWROTY – He’s such a specialist that writing computer programmers is a child’s play for him (On jest takim specjalistą, że pisanie programów komputerowych to dla niego bułka z masłem).
  • CIEKAWOSTKI – Children should be seen and not heard  (Dzieci i ryby głosu nie mają).

 

Przykładów do jednego rzeczownika jest oczywiście więcej, ale ja skupiłem się konkretnie tylko na tych. Sprawdź koniecznie kilka skanów z zawartością książki, które przygotowałem dla Ciebie na końcu recenzji.

 

Podsumowanie

 

144 Najważniejsze Angielskie Rzeczowniki to dodatkowe, przydatne narzędzie, po które sięgniesz w trakcie nauki angielskiego. Doskonale sprawdzi się, jako „naukowe czytadło” uzupełniające lub rozszerzające Twój stan wiedzy. W książce znajdziesz dużo przykładów, które wykorzystasz w rozmowie po angielsku lub w korespondencji mailowej. Okazuje się, że jest to również pomocne narzędzie dla lektorów, którzy szukają inspiracji. Książkę znajdziesz do kupienia TUTAJ. Czołem! /MG

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz