Opowieść Wigilijna / Opowiadania Świąteczne / Baśnie Andersena [ENG]

Loading

opowieść wigilijna

Opowieść Wigilijna, Czy Baśnie Andersena?

 

Szukasz pomysłu na prezent gwiazdkowy? Sprawdź 3 wyjątkowe książki do nauki angielskiego od wydawnictwa POLTEXT, które przeniosą Cię w świat baśni i opowiadań świątecznych. Dowiedz się na czym polega nauka z książką tego typu, dlaczego warto korzystać z dołączonych nagrań AUDIO MP3 oraz sprawdź czemu trening języka angielskiego w tym przypadku jest taki skuteczny. Czytaj dalej >>

Nauka i Przyjemność

 

Dobra beletrystyka, ale przede wszystkim świetne narzędzie do nauki angielskiego. Dlaczego taka forma poznawania języka jest skuteczna? Bo łączysz przyjemne z pożytecznym, czyli coś, co Twój mózg uwielbia! W książkach znajdziesz:

 

  1. Słowniczki (na końcu książki oraz na marginesie każdej strony)
  2. Ćwiczenia lingwistyczne (krzyżówki, wykreślanki, uzupełnianie pól, etc.)
  3. Wersję książki AUDIO MP3 (przećwiczysz rozumienie ze słuchu i wymowę.)

Którą Książkę Wybrać?

 

opowieść wigilijna

Opowieść Wigilijna (Poziom B2) – Komu trzeba przedstawiać tę klasykę? Każdy z nas przynajmniej raz obejrzał lub przeczytał dzieło Charlesa Dickensa. Jest to doskonałe połączenie XIX wiecznej rzeczywistości z alegorycznym ponadczasowym przekazem.

Czy wiesz, że Dickens bardzo przejmował się losem biedoty? Po wizycie w ubogim Manchesterze, a także po odwiedzeniu kopalni w Kornwalii, zdecydował, że musi coś z tym zrobić o podjął się napisania książki, która poruszy temat skrajnego ubóstwa. Książkę możesz nabyć TUTAJ.

Opowieści Świąteczne (poziom B1 – B2) – Poznaj najlepsze teksty świąteczne XIX wiecznych angielskich i amerykańskich autorów. Znajdziesz tu m.in. utwory Charlesa Dickensa, Oscara Wilde oraz innych mniej znanych, ale zdolnych pisarzy.

W książce znajdziesz około 20 dzieł, a wśród nich m.in. How the Pine Tree Did Some Good, The Happy Prince, The Legend of King Wenceslaus, The Telltale Tile, Christmas In The Alley, Old Father Christmas, Toinette And The Elves. Opowiadania świąteczne możesz zamówić TUTAJ.

opowieść wigilijna
opowieść wigilijna

Baśnie Hansa Christiana Andersena (poziom B1) – Zastanawiałeś się z czego wynika fenomen najbardziej rozpoznawalnego duńskiego pisarza bajek? Otóż był jednym z pierwszych autorów, który zaczął pisać baśnie dokładnie w taki sposób, jak opowiadano je dzieciom. Jego pomysły wyprzedzały czasy, w których żył.

W książce znajdziesz 8 baśni, które przeczytasz w ciepłym fotelu w mroźny i spokojny wieczór: The Fir Tree, The Snow Queen, The Emperor’s New Clothes, The Princess And The Pea, The Brave Soldier, The Tinder-Box, Nightingale oraz The Little Match-Seller. Książkę znajdziesz TUTAJ.

Beletrystyka do nauki angielskiego, to temat który naprawdę wciąga. Sprawdź również książki dwujęzyczne dla dzieci oraz kryminały. Czy polecasz jakieś inne pozycje beletrystyczne do nauki angielskiego? Daj znać w komentarzu. Cheers!

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz