100 Ilustrowanych Angielskich Idiomów z Ćwiczeniami

Loading

angielski online

IDIOM (Angielski) – Co To Jest?

 

Idiom (angielski) jest to stały związek składający się z co najmniej dwóch wyrazów, którego znaczenie nie wynika z poszczególnych składników, lecz ma sens przenośny. Przykładem w języku polskim może być zwrot „być jak czarna owca”, czyli być niekonformistycznym, odróżniać się od reszty grupy (negatywnie).

 

Posługiwanie się idiomami angielskimi to sztuka, której możesz się nauczyć m.in. dzięki nowej książce od wydawnictwa Poltext – „100 Ilustrowanych Angielskich Idiomów z Ćwiczeniami„. Poznaj 100 angielskich idiomów, które wybrane zostały według kryterium częstotliwości użycia we współczesnej angielszczyźnie. Poruszaj się po 10 kategoriach, w których idiomy zostały pogrupowane ze względu na wspólne elementy, które w jakiś sposób je łączą.

 

Zbiory obejmują: Nazwy Jedzenia, Zjawiska Pogodowe, Zwierzęta, Części Ciała, Kolory, Przedmioty Gospodarstwa Domowego, Kraje i Narodowości, Elementy Ubrań, Natura i Transport.

 

idiom angielski

Jak Się z Tego Uczyć?

 

Każdy idiom posiada starannie przygotowaną, zabawną ilustrację, która ułatwia zapamiętywanie nowego zwrotu. Przykład: „couch potato” – leń / maniak telewizyjny, ale w dosłownym tłumaczeniu „kanapowy ziemniak”, dlatego ilustracja przedstawia ziemniaka siedzącego na kanapie 🙂

 

Idiom Angielski

 

Dodatkowo przy każdym idiomie znajdziesz: jego dosłowne tłumaczenie (kalkę językową), odpowiednik idiomu w języku polskim, definicję w języku angielskim, przykłady użycia oraz ciekawostkę nawiązującą do pochodzenia zwrotu, etymologię, skojarzenia, itp.

 

Idiom Angielski

 

Po każdej kategorii tematycznej otrzymujesz zestaw ćwiczeń, których celem jest sprawdzenie i utrwalenie nowego materiału. Znajdziesz tu uzupełnianie tekstu, wykreślanki, łączenie w pary oraz krzyżówki.

 

idiom angielski

Podsumowanie

 

„100 Ilustrowanych Angielskich Idiomów z Ćwiczeniami” to ciekawe i praktyczne rozwiązanie dla osób, które już uczą się języka angielskiego i są na poziomie przynajmniej B1. Jest to zalecenie wydawcy, ale w moim odczuciu, osoba na poziomie A2 również sobie poradzi. Pozycja posiada wygodny indeks, który ułatwia nawigowanie po książce oraz została wyposażona w klucz, co sprawia, że idealnie nadaje się do samodzielnej nauki. Tytuł jest dostępny na stronie wydawnictwa w TYM MIEJSCU.

angielski online

[learn_press_profile]

Dodaj komentarz