+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Business English Magazine 81 – Joe Biden Abides, Fear of Chinese Takeovers

Business English Magazine 81 – Joe Biden Abides, Fear of Chinese Takeovers

business english magazine

Business English Magazine 81 (Styczeń / Luty 2021)

 

Business English Magazine to popularne czasopismo do nauki języka angielskiego. Wszystkie artykuły zawierają słowniczek oraz nagrania MP3, dzięki którym poznasz nowe słownictwo oraz jego poprawną wymowę. Redaktorzy opisują prawdziwe wydarzenia, ludzi oraz miejsca, dzięki czemu dodatkowo wzbogacisz swoją wiedzę o różne ciekawostki z całego świata. Sprawdź, co czeka na Ciebie w najnowszym magazynie od ColorfulMedia.

Czytaj dalej >>

A Matter of Galactic Importance

 

Czym jest Wielki Zderzacz Hadronów? (LHC) Poznaj historię, działanie oraz przeznaczenie jednej z najnowocześniejszych maszyn, jakie stworzył człowiek. We wnętrzu ogromnego urządzenia, cząsteczki uwięzione w polu magnetycznym rozpędzane są do prędkości bliskiej światłu, a następnie zderzają się ze sobą dając naukowcom bezcenne dane nt. budowy i działania wszechświata.

large hadron collider

The History of the Bretton Woods System

 

Czy wiesz, że po drugiej wojnie światowej opracowano w Bretton Woods nowy system finansowy, który regulował handel i walutę w całym zachodnim świecie? Był to system, w którym istotną rolę odgrywał parytet dolara do złota. Prześledź całą historię systemu Bretton Woods, aż do jego końca w roku 1971.

Business English Magazine

The Fear of Chinese Takeovers

 

Epidemia Covid-19 zrujnowała dużą część rynku zachodniego świata. Istnieją obawy, że chiński rząd oraz chińskie korporacje wykorzystają okazję, aby dokonać przejęcia spółek w gorszej kondycji finansowej. Dowiedz się, dlaczego Chiny są zainteresowane rynkiem europejskim oraz amerykańskim oraz jakie mają możliwości biznesowe.

Business English Magazine

The New Leadership Agenda

 

Planowanie długoterminowe zmieniło całkowicie sens w dobie pandemii COVID-19. Przed jakimi nowymi wyzwaniami stoją planiści i menadżerowie? Jak zmienił się proces podejmowania decyzji oraz co trzeba mieć na uwadze szykując strategię dla firmy? Na czym polega “elastyczność” pracy w dzisiejszych czasach?

Business English Magazine

Building Immunity

 

Sprawdź, co możesz zrobić, aby w istotny sposób poprawić odporność swojego organizmu. Czy warto zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe? Czy słyszałeś o nowym trendzie na pieczarki, które określane są jako “Superfood”? Jak chroniczny stres wpływa na Twoje zdrowie i jak z nim walczyć?

Business English Magazine

Nuclear Phaseout in Germany

 

W 2011 roku rząd niemiecki zadecydował o powolnym wyłączaniu elektrowni atomowych na rzecz odnawialnej energii do roku 2022. Dowiedz się, czym jest energia atomowa oraz jakie argumenty przemawiają za jej użyciem lub zrezygnowaniu z jej korzystania. Czy przyszłość należy do “zielonej energii”?

Business English Magazine

Hungarian Industry: Magyar Magnates

 

Dowiedz się więcej o węgierskiej gospodarce, poznaj 5 najważniejszych jej sektorów: przemysł elektroniczny, samochodowy, farmaceutyczny, ICT (IT i komunikacja), żywieniowy. Czy Węgry mogą być uznawane za czarnego konia przemysłowego Europy?

Business English Magazine

Glasgow Subway – Scotland’s Underground Railway

 

Czy wiedziałeś, że system kolei podziemnej w sektorze Glasgow jest jednym z najstarszych na świecie? Dowiedz się więcej na temat strategicznego usytuowania stacji, systemie zarządzania podziemną koleją oraz jaka jest przyszłość szkockiego metra.

Business English Magazine

Biden Abides

 

Joe Biden został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Dowiedz się, jak wyglądało dzieciństwo oraz młodość głowy państwa USA, jakiego jest wyznania, ile milionów dolarów wart jest jego majątek oraz jakie zaplecze polityczne stoi za Bidenem. Biały Dom przywitał go z zaszczytem.

Business English Magazine

Linda Cruse – The Humanitarian Magician

 

Poznaj historię kobiety, która w środowisku pomocy humanitarnej jest określana jako żywa legenda. Dowiedz się, więcej o dobroczynnej działalności Lindy Cruse i przy okazji poznaj mnóstwo nowego słownictwa oraz idiomów.

Business English Magazine

Bom is the Bomb

 

Bom Kim to koreański założyciel giganta e-commerce, który spokojnie mógłby się stać kolejnym Jeffem Bezosem. Poznaj ekscytującą historię miliardera, który jest bardzo ważną personą w Azji. Jak udało mu się osiągnąć sukces? Jakie ma rady dla innych przedsiębiorców?

Business English Magazine

All Aboard for the Hornby Revival

 

Lockdown zwiastował upadek wielu firm o ugruntowanej pozycji, ale korporacja Hornby przełamuje ten trend i pokazuje jak się nie poddawać. Dowiedz się, na czym polega sekret przetrwania w niesprzyjających warunkach i jak walczyć na rynku z przeciwnościami losu.

Business English Magazine

Business and Religion

 

Czego może nauczyć nas wiara / religia w świecie biznesu? Czy święte księgi zawierają przydatną, praktyczną wiedzę, która mogłaby pomóc w prowadzeniu biznesu lub kariery korporacyjnej? Dowiedz się, jakiego wyznania są CEO największych korporacji.

Business English Magazine

Scott Anthony – Designing Disruptive Innovation

 

Jesteśmy świadkami pojawiania się coraz większej ilości przełomowych rozwiązań, innowacji, które zmieniają świat. Jak firma może nadążyć za zmianami? Gdzie jako firma powinniśmy szukać dla siebie okazji? Ciekawa analiza Scotta Anthonego – mówcy, znanego autora książek i konsultanta korporacji.

Business English Magazine

Podsumowanie:

 

To oczywiście nie wszystkie tematy, które czekają na Ciebie w najnowszym numerze Business English Magazine. W środku czasopisma znajdziesz również rozmówki biznesowe oraz bezpłatny dodatek w formie cyforowego wydania – “Cosmetic Vocabulary“. Pamiętaj, że najnowsze wydanie Business English Magazine możesz zamówić na stronie Colorfulmedia TUTAJ lub w formie PRENUMERATY TUTAJ. Cheers!

angielski online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online