+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

English Matters 88 – Jak Nie Odkładać Spraw Na Później? Sprawdź 6 Sztuczek!

English Matters 88 – Jak Nie Odkładać Spraw Na Później? Sprawdź 6 Sztuczek!

angielski online

Nauka języka angielskiego to proces polegający na tworzeniu nowych połączeń nerwowych w Twoim mózgu. That’s all! Twoim zadaniem jest wzmacniać ten proces m.in. poprzez obcowanie z językiem obcym przy każdej możliwej okazji.

 

Możesz to robić na wiele sposobów. Słuchaj podcastów do nauki angielskiego, oglądaj anglojęzyczne filmy, seriale i show z włączonymi angielskimi napisami lub czytaj anglojęzyczne książki i magazyny do nauki języka. A jeśli mowa o czasopismach to sprawdź, co dobrego czeka Cię w English Matters 88. Wybrałem wg mnie najciekawsze tematy.

W Najnowszym Numerze English Matters 88:

 

Doctor, Doctor

This and That

 

Poznaj historie wyjątkowych lekarzy, którzy zasłynęli ze swoich osiągnieć, np. dokonując pierwszego na świecie przeszczepu serca lub pozyskując z trzustki insulinę. Nie zabrakło również wyjaśnień takich ciekawych zwrotów, jak: “cancel culture”, “WFH” lub “photobomb”

Virginia Apgar

Sound & Speech

 

Trenuj poprawną wymowę na podstawie artykułu z nagraniem MP3. Dowiedz się, jak wymawia się i stosuje m.in. takie słowa, jak society, near, area, cashmere, bio, era, science. Poza użyteczną wiedzą znajdziesz tu również dużo humoru 🙂

angielski online

Devil In Disquise

People and Lifestyle

 

Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o postaci Toma Ellisa (Odtwórca głównej roli w filmie Lucifer), ale jest w jego życiu coś intrygującego i równie diabolicznego. Bonusowo znajdziesz tu powiedzonka i idiomy z użyciem słowa “devil”, np. “The devil is in the detail” – Diabeł tkwi w szczegółach.

english matters

Love and Deceit

People and Lifestyle

 

Dowiedz się o wielu formach zachowania względem drugiego człowieka, które powinny dać Ci jasno do zrozumienia, że nie warto utrzymywać z taką osobą kontaktu. Znane są Ci pojęcia “breadcrumbing” lub “ghosting”? Jeśli nie to tym bardziej przeczytaj ten artykuł.

english matters

Architecture of New York

Culture

 

Poznaj architekturę Nowego Jorku wszerz i wzdłuż. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie odkryje przed Tobą swoje tajemnice. Dowiesz się, który most jest najdłuższy i najwyższy oraz poznasz najdroższe apartamenty warte nawet 98 milionów dolarów!

english matters

The Evolution of Music in the USA

Culture

 

Poznaj historię ewolucji muzyki w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Sięgnij do czasów Indian oraz pierwszych kolonistów, którzy przyczynili się do rozwoju tego aspektu kulturowego. Sprawdź początki muzyki POP w USA, Rocka oraz innych gatunków.

english matters

Religions of the World

Conversation Matters

 

Poświęć chwilę, aby poznać najważniejsze cechy największych religii świata. Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie Ci porozmawiać na ten temat, więc lepiej być przygotowanym zawczasu. Naucz się prowadzić debatę na najwyższym poziomie.

english matters

Mortgages – a Blessing or a Nightmare?

Controversial Debate Topics

 

Czy branie kredytów hipotecznych jest dobre, czy złe? To dobrze postawione pytanie. Wszystko zależy od tego, z której strony na to popatrzymy. Sprawdź najważniejsze zalety oraz wady takiego rozwiązania. Może Ci to pomóc w podjęciu ważnej decyzji.

english matters

Avoiding Procrastination

Tips

 

Odkładasz rzeczy na później, czy bierzesz się za nie od razu? Jeżeli szukasz wymówek lub notorycznie zwlekasz z pracą… Oznacza to, że prawdopodobnie jesteś typem “odwlekacza”, czyli osoby, która ma problem ze zmotywowaniem się do zajęć. Sprawdź wskazówki, jak tego unikać.

english matters

Amazing UK

Travel

 

Sądzisz, że wiesz już wszystko o UK? Jeśli tak, to jesteś w dużym błędzie! Wielka Brytania ma przed Tobą jeszcze wiele do odkrycia. Poznaj wyjątkowe miejsca ze szczególną historią, które zapadną Ci w pamięci na zawsze. Znajdziesz tu również inspiracje przy planowaniu kolejnej wycieczki 🙂

english matters

Słowo Na Koniec

 

To tylko część tematów, które wybrałem dla Ciebie z najnowszego numeru English Matters. Pamiętaj, że czasopismo możesz zamówić na stronie wydawnictwa ColorfulMedia w wersji cyfrowej na tablet lub telefon TUTAJ lub w wersji papierowej TUTAJ.

angielski online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

angielski online