+48 791 744 495 kontakt@asap.waw.pl

Kursy dla Firm

Język Biznesowy, Ogólny i Specjalistyczny

Czym się charakteryzują nasze kursy języków obcych dla firm?

Nasze zajęcia zorientowane są przede wszystkim na dwa cele: mówienie i słownictwo. W trakcie zajęć wykorzystujemy materiały stymulujące uczestników do mówienia płynnie i poprawnie oraz nabywania nowego słownictwa. Pozostałe umiejętności takie jak czytanie, słuchanie i pisanie ćwiczone są samodzielnie przez uczestników po zajęciach.

Uczymy gramatyki w sposób naturalny. Oznacza to, że nie prowadzimy wykładów z teorii a wprowadzamy potrzebne zagadnienia kiedy jest taka potrzeba, dajemy przykłady i pomagamy znaleźć schemat wykorzystywania. Nie podajmy nic na tacy, motywujemy do zastanawiania się nad językiem jako żywym tworem i sposobem komunikacji. Nie używamy żargonu nauczycielskiego, ale dajemy struktury potrzebne do wyrażenie swoich myśli.

Jeśli uczestnikom zależy na rozwoju innych umiejętności na zajęciach, również dostosowujemy swoje podejście do potrzeb.

Naukę słownictwa wspieramy nowowczesnymi technologiami, częstymi powtórkami oraz grami językowymi.

Prowadzimy kursy wielu języków takich jak: angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski, francuski oraz języków mniej popularnych jak rumuński czy węgierski. Uczymy języka ogólnego, biznesowego i specjalistycznego. Każdy język uzupełniamy o rozwój umiejętności miękkich potrzebnych w pracy.

Jak wygląda proces przygotowania kursu i przebieg zajęć?

 1. Darmowa lekcja próbna – lektor przeprowadza dwie przykłądowe aktywności zorientowane na potrzeby klienta.
 2. Szczegółowa analiza poziomów i potrzeb – na pierwszych zajęciach z docelowym lektorem określamy potrzeby, poznajemy się i wstępnie tworzymy zakres tematyczny kursu.
 3. Plan kursu – lektor tworzy plan tematyczny kursu oraz aktywności przewidziane na reazlizację celów.
 4. Feedback – Regularny feedback ustny jest uzupełniany o pisemny feedback dotyczący zadowolenia z kursu i konstruktywnej oceny.
 5. Trzy razy w ciągu roku przeprowadzany jest test ustny i pisemny z ćwiczonych umiejętności.
 6. W razie potrzeby wystawiamy certyfikaty osiągniętego poziomu i uczestnictwa.

Dlaczego wykorzystujemy gry w nauce?

Gry pomagają rozluźnić atmosferę oraz angażują nas swoją atrakcyjną treścią. Zapominamy dzięki temu o procesie nauki i pozwalamy, aby w naturalny sposób nasz mózg poznawał nowy język. Wykorzystanie gier szkoleniowych i technik angażujących okazuje się być również efektywnym środkiem na nudę, która potrafi w skuteczny sposób zniechęcić do nauki języka obcego. W ASAP stosujemy dwa rodzaje gier:

Gry szkoleniowe – posiadają przeważnie od 1 do 3 celów związanych z gramatyką oraz umiejętnościami miękkimi. Są to aktywności przygotowywane przez naszych trenerów specjalnie pod temat zajęć. Gry szkoleniowe zachęcają studentów do wzięcia udziału w dyskusji, a rola lektorów ogranicza się w tym przypadku do moderowania rozgrywki oraz poprawiania błędów językowych.

Gry planszowe – to oryginalne zestawy produkcji angielskiej lub amerykańskiej, których celem jest wykorzystanie znajomości języka w grze, poznawanie ciekawostek kulturowych oraz dobra zabawa.

“Polecam z czystym sumieniem! Świetne metody nauczania w postaci gier, zabaw a także zwykłych rozmów dzięki czemu naprawdę dobrze przyswaja się wiedzę. Ze względu na wyjazd za granice nie miałam za dużo lekcji ale dzięki Wam czuję się pewniej”. Izabela Zelmańska, Graphic Designer, Scanline VFX

Nauka gramatyki, a gry?

Gramatyka jest wprowadzana w naturalny sposób. Co to znaczy? Najprościej można to wyjaśnić biorąc za przykład grę, której celem jest odpowiadanie na rozmaite pytania układając przy okazji klocki Jengi. Uczniowie na niższym poziomie otrzymują od lektora potrzebne struktury gramatyczne, którymi chcą się posługiwać w rozmowie. Studenci nie muszą znać nazw wszystkich przerażających terminów językowych. Wystarczy, że podczas dobrej zabawy wielokrotnie zastosują nową strukturę i w naturalny sposób zaczną się nią posługiwać. Wszystko pod bacznym okiem lektora, który czuwa nad poprawnością wymowy.

Jak często gramy w gry na zajęciach?

Częstotliwość zależy od programu nauczania oraz preferencji grupy. Staramy się, aby czas poświęcony na gry planszowe i szkoleniowe był zbalansowany z czasem, który przeznaczamy na inne aktywności.

Twoja firma nie finansuje kursów?

To żaden problem! Zbierz kilku znajomych i napisz do nas. Resztą zajmiemy się my.

Umów się na dogodny termin, a my przyjedziemy do twojej firmy i przeprowadzimy darmowe zajęcia próbne.

Cena: 120 pln/h

Czy wiesz, że...

 • Oferujemy darmowe zajęcia próbne
 • Nie wymagamy podpisywania umowy na rok
 • Masz wpływ na charakter zajęć oraz wybór lektora
 • Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24/7
 • Otrzymujesz dostęp do konwersacji grupowych z 25% rabatem